Mladý útočník je so svojou pozíciou v Ružomberku spokojný. Chce naďalej futbalovo rásť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ružomberok vždy patrí medzi tímy, ktoré majú ambície bojovať o popredné priečky. Inak tomu na Sihoti nebolo ani v predošlom ročníku. Napokon sa však tím Petra Struhára musel uspokojiť s konečným šiestym miestom, ktoré sa každému málilo. Výnimkou nie je ani mladý útočník Tomáš Bobček.

„Sezóna nedopadla podľa našich predstáv. Nedostali sme sa do hornej šestky, kde sme mali byť. Ušlo nám to len o chlp. Chceli sme to odčiniť aspoň postupom do európskych súťaží, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo, začal hodnotenie sezóny Bobček.

Prečítajte si tiež:

Taktický boj lepšie zvládla Žilina

Vo finále o postup do predkôl Európskej konferenčnej ligy však Ružomberok podľahol Žiline, a tak sa tentokrát na európskej scéne nepredstaví.

„V tom zápase to bol taktický boj, ktorý lepšie zvládla Žilina a postúpila,“ stručne sa vrátil k neúspešnej baráži.

Ružomberčania si však pôsobenie v Európe už vyskúšali a v týchto zápasoch si zahral aj mladý útočník.

„Bola to dobrá skúsenosť, videli sme, kde sú európske tímy. Hneď v druhom kole sme narazili na Rigu, ktorá bola naozaj kvalitná. Tento rok sme na to chceli nadviazať a hrať o konferenčnú ligu, ale nevyšlo nám to podľa predstáv.“

Ciele ambiciózneho klubu do nastávajúcej sezóny ostávajú nezmenené.

„Chceme hrať v prvej šestke a opäť bojovať o Európu. V pohári chceme ísť čo najďalej a hrať pekný futbal,“ priblížil Tomáš Bobček.

Prečítajte si tiež:

Prioritou je futbalovo rásť

Samotný forvard pôsobí v klube z Liptova od začiatku a je odchovancom Ružomberka. Zázemie a podmienky, ktoré tam má si pochvaľuje.

„Som spokojný s tým, akú mám pozíciu v tíme a ako tam so mnou zaobchádzajú. Stále som mladý a každým rokom zbieram nové skúsenosti,“ poznamenal.

Talentovaný útočník by sa v prípade dobrej ponuky nebránil odchodu do zahraničia.

„Keby prišla ponuka od klubu, kde by som sa mohol osobne posunúť a ďalej rozvíjať, bol by som rád. Je to však otázka na agentov a samotné kluby. Chcem ísť krok po kroku a postupne futbalovo rásť,“ zakončil Tomáš Bobček.

Nová sezóna najvyššej slovenskej futbalovej súťaže odštartuje v piatok 28. júla 2023 prvým zápasom Banskej Bystrice a Podbrezovej. Všetky zápasy Niké ligy budú aj naďalej s komentárom a vo full HD kvalite dostupné naživo i zo záznamu predplatiteľom streamovacej služby Voyo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.