Má ideálnu výšku i rozohrávku a nikdy nebol zranený. Spartak našiel náhradu za Savvidisa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovinský futbalista Adrian Zeljkovič podpísal štvorročnú zmluvu so Spartakom Trnava. Dvadsaťročný defenzívny stredopoliar by mal v mužstve nahradiť Kyriakosa Savvidisa.

Zeljkovič je odchovancom Celje, no uplynulé dve sezóny strávil v Tabore Sežana, za ktorý odohral 45 zápasov.

"Som veľmi rád za privítanie a že môžem byť v takom klube, akým je Spartak. Viem, že najbližšie nás čaká zápas s Valenciou, na ktorý sa veľmi teším a verím, že dostanem aspoň na chvíľu príležitosť priamo na ihrisku," povedal slovinský mládežnícky reprezentant pre oficiálnu stránku klubu.

Prečítajte si tiež:

Tréner Michal Gašparík si ho vybral preto, že sa podobá Savvidisovi, ktorý odišiel v júli do konkurenčného Slovana Bratislava.

"Mali sme zo slovinskej ligy vyskautovaných dvoch mladých hráčov a tohto sa nám podarilo dotiahnuť. Pre nás je dôležité aj to, že je to vysoký futbalista, pretože potrebujeme do mužstva dosať aj výšku. Adrian je dobrý v osobných súbojoch, v odoberaní lopty a má aj dobrú konštruktívnu rozohrávku smerom dopredu. Je to mladý chalan, ktorý sa dokáže ešte veľmi veľa rozvíjať. Jeho výhodou je, že doteraz nemal žiadny operačný zákrok a nebol nikdy zranený."

Slovenské kluby bojujú o účasť v európskych pohároch a vďaka Voyo môžete byť pri tom. Sledujte majstrovský Slovan v odvete kvalifikácie Ligy majstrov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.