Dres mal nachystaný vopred, už letí na Maltu. Spartak Trnava predstavil náhradu za Ďuriša

Dres mal nachystaný vopred, už letí na Maltu. Spartak Trnava predstavil náhradu za Ďuriša
Tomáš Poznar je opäť "Trnavák". Zdroj: FC Spartak Trnava

„Dres už má vyrobený, takže čakáme, či sa s klubom dohodnú,“ neprezradil veľa ešte v utorok tréner Trnavy Michal Gašparík.

No v stredu je už všetko oficiálne a nový hrotový útočník Spartaka podpísaný! Náhradou za Michala Ďuriša (Othellos Athienou) a Milana Ristovskeho (Bohemians Praha) bude 35-ročný Tomáš Poznar z poľskej Termalica Nieciecza.

Prečítajte si tiež:

Český forvard „malý Rím“ dobre pozná, červeno-čierny dres si totiž neoblečie prvý raz.

„Na pôsobenie v Spartaku spomínam len v tom najlepšom, veľakrát som si hovoril, že ak by som sa mal raz vrátiť na Slovensko, tak jedine do Trnavy. Občas boli náznaky možnej spolupráce, napokon sa dotiahli až teraz, takmer po jedenástich rokoch. Veľmi sa z toho teším. Keď som tu bol prvýkrát, tak sa hralo ešte na starom štadióne, teraz som trocha gúľal očami, čo sa tu za ten čas vybudovalo,“ rozhovoril sa po podpise zmluvy pre oficiálny web klubu.

Z jesene 2013 si pamätá najmä Martina Mikoviča, Romana Procházku a Dobrivoja Rusova. Za andelov dal v deviatich zápasoch dva góly, dokonca nastúpil aj proti trénerovi Michalovi Gašparíkovi, toho času hráčovi Dunajskej Stredy. Obaja vtedy skórovali.

Prečítajte si tiež:

Práve on si Poznara vybral. „K Djuričinovi a Kubovi Paurovi sme hľadali ďalšieho útočníka, typologicky viac orientovaného do šestnástky. Poznar je vysoký útočník, ktorý sa vie v šestnástke presadiť. Je to skúsený hráč, ktorý by nemal mať problém s nejakou aklimatizáciou. Navyše, v Trnave už pôsobil a svoje pôsobenie si pochvaľoval.“

Veterán, ktorý sa môže pochváliť aj pôsobením v Zlíne či Plzni dnes odletel na Maltu a pripojí sa k mužstvu na turnaji Tipsport Malta cup.

Viac aj v našej reportáži priamo z Malty:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.