Zo zákazu prestupov nebude nič. Slovan zaplatil čo mal a môže kupovať nových hráčov

Zo zákazu prestupov nebude nič. Slovan zaplatil čo mal a môže kupovať nových hráčov
Tretí zľava Gerson Rodrigues (Slovan) oslavuje gól so spoluhráčmi v 20. kole Niké ligy proti Zlatým Moravciam. Zdroj: TASR - Martin Baumann

Vedenie ŠK Slovan Bratislava zareagovalo na medializované informácie týkajúce sa zákazu prestupov na tri obdobia udeleného od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Vo svojom stanovisku tvrdí, že klub uhradil záväzok voči svojmu bývalému hráčovi Vernonovi De Marcovi a tým pádom sa zákaz ruší.

Slovanu by tak po následných legislatívnych procesoch nemalo nič brániť, aby v lete či zime registroval nových hráčov.

Prečítajte si tiež:

"Predmetná suma už bola uhradená, chce to pár dní, aby nabehla na účet prijímateľa, nasledovať budú legislatívne kroky a procesy, aby bol transfer ban zrušený. Túto situáciu samozrejme netreba zľahčovať, pretože nevrhá pozitívne svetlo na klub. Na druhej strane, rád by som vyvrátil polemiky o tom, že by mala vplyv na ďalšie letné či zimné prestupové obdobie," uviedol pre oficiálny klubový web generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

Trest nadobudol platnosť deň pred minulotýždňovou odvetou baráže o osemfinále Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovom zápase podľahli "belasí" Sturmu Graz 0:1. V úvodnom stretnutí na pôde rakúskeho súpera utrpeli prehru 1:4 a s účinkovaním v tretej najvýznamnejšej európskej súťaži sa rozlúčili.

Pozrite si zostrih zo zápasu AS Trenčín - ŠK Slovan.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.