Niké liga chystá na sobotnú večeru šesť chodov. Tým hlavným je pikantné derby, navyše s jubileom

Najstaršie slovenské derby
Najstaršie slovenské derby Zdroj: X Kasper Ulstrup

Posledné kolo základnej časti Niké ligy je tu a prichádza so všetkou parádou. O elitnú šestku sa uchádza osem tímov, z ktorých len tri majú istotu. Čerešničkou na šesťposchodovej sobotnej torte je pritom najstaršie slovenské derby, v ktorom si to na Tehelnom poli rozdajú Bílí Andelé s domácimi Belasými.

Výkop všetkých zápasov je na programe o piatej podvečer v sobotu 2. marca. Okrem jubilejného 170. derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava však uvidíme ešte päť ďalších kvalitných zápasov.

Druhá Žilina má už istý postup, preto bude v Dunajskej Strede hrať uvoľnený futbal, čo sa však nedá povedať o piatej Podbrezovej. Tá sa bude v Ružomberku v priamom súboji snažiť zubami nechtami udržať ružu v tabuľke za sebou a zároveň sa spoliehať že jeden z dvojice Banská Bystrica a Trenčín stratí body.

Prečítajte si tiež:

Pod Urpínom uvidíme domácich bojovať o jarný pobyt v elitnej šestke proti Košiciam. Trenčín zavíta do Skalice. Oba tímy musia vyhrať, ak si chcú zaistiť postup do skupiny o titul.

Aj posledný šiesty zápas bude mať grády. Domáce Michalovce v ňom totižto môžu urobiť veľký krok za záchranou, keďže sa stretnú s poslednými Zlatými Moravcami. Tie momentálne operujú pod novým trénerom. Oba tímy zároveň môžu odvrátiť mátožný scenár, v ktorom by ukončili základnú časť bez jediného víťazstva.

Pozrite si zostrih najstaršieho slovenské derby z 11. kola Niké ligy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.