EXKLUZÍVNE: Polievka prehovoril o termíne návratu na trávnik, urobil tiež dôležitú kariérnu zmenu

EXKLUZÍVNE: Polievka prehovoril o termíne návratu na trávnik, urobil tiež dôležitú kariérnu zmenu
Vľavo tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona a Róbert Polievka. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Pre zranenie nehral v drese Banskej Bystrice už takmer mesiac a tiež chýbal aj na marcovom zraze slovenskej futbalovej reprezentácie. Róbert Polievka je aktuálne vo fáze zotavovania. Okrem iného prezradil, či má naďalej šancu zabojovať o nomináciu na Eure.

Je veľmi pravdepodobné, že za normálnych okolností by už mal vo vrecku korunu kráľa ligových strelcov, no osud to zariadil inak. Róbert Polievka už takmer mesiac nútene pauzuje a za ten čas sa na neho v tejto štatistike dotiahol jeho spoluhráč z Banskej Bystrice.

Polievka totiž 16. marca v druhom nadstavbovom kole Niké ligy proti Zlatým Moravciam striedal už v 15. minúte, keď ho tri minúty predtým pri behu pichlo v pravej nohe a okamžite sa skotúľal k zemi. Už prvotné zábery neveštili nič dobré a kanoniera napokon aj museli odniesť na nosidlách.

Mnohí sa obávajú toho, či tento smolný moment nevyradí 28-ročného zakončovateľa z boja o záverečnú nomináciu na kontinentálny šampionát. Viac exkluzívne pre TVNOVINY.sk prezradil samotný reprezentant.

Prečítajte si tiež:

Chcem stihnúť tri zápasy

Od nešťastného duelu s Vionom uplynul takmer mesiac. O aké zranenie ide?

Ide o veľmi veľkú trhlinu v zadnom stehennom svale. Došlo k nej pri mojom behu k lopte. Ihneď po pichnutí som tušil, že to bude na dlhšie.

Aké boli prognózy lekárov ohľadom núteného oddychu?

Odhadovali to vtedy na asi šesť týždňov. Teraz už viem, že sa zrejme nebudú mýliť. Aktuálne som vo fáze, keď pomaly začínam behať a dostávať sa na ihrisko. Predpokladám, že o dva týždne by som sa mohol dostať do kondície.

Cítite ešte bolesti?

Našťastie už nie. Pevne verím, že noha už vydrží aj plnú záťaž. Niekoľkotýždňový výpadok totiž cítim najmä na svojej kondícii, keďže som väčšinu času mohol byť len v posilňovni.

V tejto sezóne je na programe ešte šesť ligových zápasov. Koľko z nich by ste mohli odohrať?

Pevne verím, že aspoň tri. Nechcem však nič urýchliť a budem sa modliť, aby som bol zdravý. Tento víkend doma proti Michalovciam ešte na sto percent hrať nebudem, zrejme ani potom v Zlatých Moravciach. Plán je nastúpiť 26. apríla v Michalovciach, ale v konečnom dôsledku to bude na trénerovi. Ak to urýchlim a zase sa zraním, tak to bude mať opačný efekt.

Prečítajte si tiež:

Stále má šancu na Euro

Zrejme vás však núti čo najskôr sa vrátiť najmä vidina účasti na Eure?

Presne tak, toto je pre mňa najväčšou motiváciou. Chcem si vybojovať miestenku do Nemecka.

Vzhľadom na zranenie ste nemohli zasiahnuť do marcových prípravných zápasov národného tímu. Komunikovali ste s trénerom Francescom Calzonom?

Áno, debatovali sme spolu. Povedali sme si nejaké veci, ktoré ma ešte viac motivujú, aby som bol čo najskôr stopercentne fit. Je len na mne, či stále budem mať otvorené dvere v boji o šampionát. Hoci som si získal dôveru trénerov, nič nemám isté.

Zranenie vás preto vopred nediskvalifikuje z bojov o konečnú nomináciu?

Nie, nič také mi realizačný tím nehovoril, preto verím, že stále mám šancu. Som presvedčený, že stále je dostatok času, aby som sa vrátil do kondície aj formy, akú som mal.

Prečítajte si tiež:

Zmenil agenta

Počas vašej absencie Duklu gólovo ťahal Martin Rymarenko, ktorý sa s vami aktuálne delí o korunu kráľa strelcov. Trochu netradičné, aby tím zo skupiny o udržanie mal dvoch najlepších strelcov súťaže?

Je to možno netradičné, ale to len dokazuje jeho kvality. Martin je výborný futbalista a vynikajúci kamarát. Som preto nesmierne rád, že sa mu darí. Tak, ako on prial mne, tak teraz prajem aj ja jemu, aby dal čo najviac gólov. Toto je však aj odrazom celého tímu, ktorý nám obom pomáha čo najviac. Najkrajšie by bolo, ak by sme na čele kanonierov skončili obaja.

Možno si jeho kvality všimne aj váš nový agent, s ktorým spolupracujete len niekoľko týždňov. Prečo ste sa rozhodli pre túto zmenu?

K 31. decembru sa mi skončila zmluva s mojím predošlým agentom. Rozhodol som sa preto pre zmenu a od nového roka ma už zastupuje nová spoločnosť.

Pozrite si reportáž k marcovému zrazu reprezentácie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.