Viacerí musia presvedčiť. Weiss: S Kmotríkovcami sme mali veľkú a dobrú debatu. Skautujeme asi 50 hráčov

Viacerí musia presvedčiť. Weiss: S Kmotríkovcami sme mali veľkú a dobrú debatu. Skautujeme asi 50 hráčov
Čo v lete vymyslia Vladimír Weiss st. a Ivan Kmotrík ml.? Zdroj: TASR

Jeho zverenci mali šesť kôl pred koncom osemnásťbodový náskok na čele tabuľky. Ako po stretnutí pred médiami povedal jeho syn, zápas Slovana s Dunajskou Stredou si mohol užiť s vyloženými nohami. Napriek tomu...

„Od prvej minúty som ho počúval, a to už v podstate bolo rozhodnuté. Je človek, ktorý všetko robí na sto percent. Vždy sa usiluje napredovať, niečo zlepšovať, pomáhať nám. Niekedy nerozumiem, že má v sebe toľko emócií. Nechápem to. Ale zakaždým to myslí dobre a úprimne,“ hovoril o otcovi-trénerovi Vladimír Weiss mladší.

Vladimír Weiss starší je ikonou, najúspešnejším slovenským koučom v ére samostatnosti, a v sobotu si na vitrínku položil ďalší „belasý“ titul. Uvedomujúc si letné povinnosti, ktorých bude nemálo.

Prečítajte si tiež:

„Získať titul v Slovane je viac-menej povinnosť. Teraz nás čaká veľa práce. Šancu dostanú hráči, ktorí počas sezóny naskakovali z lavičky. Lichý, Pauschek, Tolič... Musia ma presvedčiť, že majú na to, aby tu zostali,“ začal Weiss st. na pozápasovej tlačovej konferencii, ktorú sme vysielali na Voyo.

„Čo ďalej? Ja už v mojom veku nesnívam, ale jasné, človek by chcel ešte raz okúsiť Ligu majstrov. Na to však momentálne nemáme, musíme sa rozumne posilniť a bojovať o Európsku či Konferenčnú ligu. Ale keď budeme rozumní, dá sa dosiahnuť aj nemožné,“ pokračoval.

Veľkou témou na Tehelnom poli bezpochyby budú i obmeny kádra. „Pracujeme na letných prestupoch, skautujeme asi 50 hráčov. Mali sme včera veľkú a veľmi dobrú debatu s majiteľom (Ivanom Kmotríkom st.) aj malým Ivanom (generálnym riaditeľom klubu Kmotríkom ml.), čo a ako ďalej. Musíme urobiť dobré a rozumné prestupy, pozerať sa aj na financie a na klub. Mužstvo treba oživiť.“

Ešte raz si vychutnajte najdôležitejšie momenty šlágra Niké ligy medzi Slovanom a Dunajskou Stredou:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.