V šatni mal cigarety, no šli by ste s ním aj do vojny. Zbohom, bolo mi potešením, rozlúčila sa opora Slovana

V šatni mal cigarety, no šli by ste s ním aj do vojny. Zbohom, bolo mi potešením, rozlúčila sa opora Slovana
Milana Borjana "belasí" fanúšikovia milovali. Zdroj: ŠK Slovan Bratislava

Na Tehelnom poli to v sobotu boli doslova majstrovské oslavy. Slovan získal šiesty titul v rade a rekordný štrnásty v histórii samostatného štátu. No pod kropajami šampanského „belasí“ už vedeli, že sa čoskoro budú musieť rozlúčiť s oporou, ktorá má pod ziskom trofeje v päťkolovom predstihu tučný podpis.

Milan Borjan sa proti Dunajskej Strede stal mužom zápasu, vychytal už tohtoročné dvanáste čisté konto, no ďalšie v Bratislave zrejme nepridá.

„Je to neuveriteľná sezóna, od prvého dňa, čo som do klubu prišiel. Fanúšikovia ma neskutočne podporovali a v každom zápase kričali moje meno. Veľmi ich rešpektujem. Ďakujem za celú sezónu, za všetko. Bolo mi potešením hrať za Slovan a niekedy sa možno znovu stretneme. Zbohom,“ citoval 36-ročného muža v rukaviciach na sieti X Tomáš Kotlárik z RTVS.

Prečítajte si tiež:

Brankárska jednotka Kanady, ktorej strážila žrde trebárs na MS 2022 v Katare, by od trénera Weissa mala do konca sezóny dostať osobné voľno a potom zamieriť späť do Crvenej zvezdy Belehrad.

Práve odtiaľ v lete srbský rodák prichádzal do Slovana na ročné hosťovanie. S povesťou vynikajúceho gólmana i chlapíka. A tiež so svojskými návykmi.

Napríklad jeho kanadskí spoluhráči radi spomínajú, ako si do šatne vedel priniesť i cigarety, zapáliť si aj cez polčas. „Ale potom príde druhé dejstvo a vidíte človeka, s ktorým by ste šli aj do vojny. Dokáže tieto veci veľmi dobre oddeliť,“ hovoril pre The Atletic Sam Adekugbe.

Vychutnajte si majstrovské oslavy priamo z Tehelného poľa:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.