Rodrigues: Chcem byť v Slovane, som tu spokojný a šťastný. Verili sme mu, ale zatiaľ sklamal, vravel Weiss

Rodrigues: Chcem byť v Slovane, som tu spokojný a šťastný. Verili sme mu, ale zatiaľ sklamal, vravel Weiss
Gerson Rodrigues a Ivan Kmotrík mladší. Zdroj: Instagram Gersona Rodriguesa

Rekordný štrnásty titul Slovana v histórii samostatného štátu oslavoval do plných. Ochotne rozdával podpisy, objímal spoluhráčov, tešil sa. Nemal však dres ako oni, ale bielu polokošeľu a klobúk. Gerson Rodrigues v nominácii na duel s Dunajskou Stredou chýbal.

Hviezdy Luxemburčan cez týždeň síce opäť trénoval s mužstvom, no predtým takmer dva len individuálne. Porušil disciplínu, z reprezentačného zrazu sa totiž do klubu nevrátil včas.

„Nemali sme ho tu, neprišiel. Musíme to riešiť, ja i klub, sú to disciplinárne veci a to sa nedá, nemôžem uhnúť doľava ani doprava. Pre mňa je prvoradé mužstvo,“ prezradil tréner Vladimír Weiss na tlačovej konferencii po zápase s Podbrezovou 30. marca.

Prečítajte si tiež:

Dvadsaťosemročný útočník dosiaľ za Slovan odohral v Niké lige len päť stretnutí, strelil v nich štyri góly, na jeden prihral a okamžite sa stal Voyo hráčom mesiaca február. Aj to svedčí, že s loptou vie veľa, futbalového IQ má takisto na rozdávanie, no mimo ihriska svoje danosti nezužitkuje.

„Gersonovi sme verili, ale zatiaľ sklamal,“ zhodnotil zimnú posilu po dueli s DAC kouč Weiss.

V Slovane je na hosťovaní do konca roka, klub môže uplatniť i opciu. Či Rodrigues na Tehelnom poli presvedčí o svojich kvalitách - že vie byť rozdielový, no hlavne poctivý - je len na ňom.

„Som rád, že tím spečatil titul. Dúfam, že takto budeme pokračovať ďalej. Našim hlavným cieľom je zamerať sa na postup do Ligy majstrov, budeme na tom pracovať. Som rád, že som v Slovane, som tu zatiaľ spokojný, chcem tu byť a hrať. Chcem sa sústrediť na pokračovanie v klube, dúfam, že sa to podarí. Budem sa rozprávať s vedením, ale zatiaľ je všetko dobré,“ sľúbil legionár v rozhovore pre RTVS.

„O Gersonovi sa toho povedalo už mnoho, sú to interné záležitosti klubu. Nechcem nič vynášať navonok, nebolo by to profesionálne ani správne. My si to v klube interne upraceme,“ reagoval pred médiami po zisku titulu generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.

Vychutnajte si "belasé" oslavy priamo z Tehelného poľa:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.