Je rekordérom v počte získaných titulov. Jeho silný vzťah ku klubu vyjadruje aj tetovanie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Patrí k najskúsenejším hráčom v Niké lige a jeho kariéra je spojená najmä so Slovanom Bratislava, kde futbalovo vyrastal. V aktuálnej sezóne sa stal rekordérom v počte získaných slovenských titulov. Slovan spečatil zisk majstrovského pohára bezgólovou remízou v piatom kole nadstavbovej časti proti Dunajskej Strede. K úspešnej obhajobe výraznou mierou „belasým“ prispel aj Lukáš Pauschek.

Práve v Slovane robil úspešný futbalista Lukáš Pauschek svoje prvé kariérne kroky a jeho vzťah ku klubu je silný.

„Odkedy som prišiel do Slovana, keď som mal sedem rokov, tak som tu v podstate už ostal. Prešiel som všetkými vekovými kategóriami a dostal som sa až do seniorského tímu,“ povedal na úvod Lukáš Pauschek.

Prvým trénerom, ktorý pravého obrancu vytiahol do A-tímu, bol Karel Jarolím, ktorý dal šancu vtedy 19-ročnému mladíkovi.

„Zobral ma do prípravy s tým, že uvidíme, ako sa ukážem. Keďže som ostal v prvom tíme, asi som sa ukázal v dobrom svetle. Potom už tá cesta pokračovala a bola taká, aká je aj dnes,“ pokračoval.

Jeho výnimočný vzťah k najúspešnejšiemu slovenskému klubu potvrdzuje aj tetovanie, ktoré má na svojej ruke.

„Starý štadión som si dal vytetovať preto, lebo to bolo to prvé miesto, keď ma rodičia doviedli do tohto klubu. To bolo to miesto, kde to všetko začalo,“ vysvetlil.

Prečítajte si tiež:

Je vzácne mať v tíme takého hráča

Jeho prínos pre tím vyzdvihol aj súčasný asistent trénera Boris Kitka.

„Vždy je vzácne mať v tíme takýchto hráčov. Hovorí to niečo aj o jeho charaktere. Práve toto hovorí v jeho prospech. Má veľmi silnú lojalitu voči klubu. Je veľmi skromný, nie je typ, ktorý by chcel na seba nejakým spôsobom upútať. Má dobré vlastnosti pre profesionálneho futbalistu.“

Prečítajte si tiež:

Rekordér v počte titulov

Sám hráč hovorí, že jeho prvotná myšlienka nebola vyhrávať v Slovane tituly, ale prišlo to. Splnil si jeden zo svojich snov a potom jeho cesta v belasom drese pokračovala.

Doteraz sa delil o prvenstvo v počte titulov na Slovensku s Ibrahimom Rabiom, ktorý ich získal šesť. Teraz je práve Pauschek rekordérom so siedmimi majstrovskými trofejami. Stále venuje veľké množstvo času práve futbalu, ktorý je naďalej jeho prioritou.

Medailón Lukáša Pauscheka si pozrite vo videu v hornej časti článku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.