Klub DAC Dunajská Streda získal ocenenie od UEFA. Dostal ho ako prvý slovenský zástupca

Klub DAC Dunajská Streda získal ocenenie od UEFA. Dostal ho ako prvý slovenský zástupca
Futbalisti Dunajskej Stredy sa tešia po strelení gólu v zápase 18. kola Niké ligy na pôde Slovana. Zdroj: TASR - Martin Baumann

DAC je prvý slovenský klub, ktorý získal toto ocenenie.

Futbalový klub DAC Dunajská Streda získal ocenenie UEFA Grassroots Awards v kategórii profesionálnych klubov. Získal ho za projekt Kukkonia Liga, ktorý zahŕňa okrem organizácie ligovej súťaže pre žiacke tímy aj edukáciu trénerov pôsobiacich v miestnych kluboch a výchovno-vzdelávací program pre mladých futbalistov a ich rodičov. DAC je prvý slovenský klub, ktorý získal toto ocenenie.

Prečítajte si tiež:

Ocenenie sa udeľuje od roku 2010

Európska futbalová únia od roku 2010 každoročne oceňuje kluby a organizácie, ktoré vytvárajú trvalé dedičstvo futbalu. Projekt Kukkonia Liga organizuje klub z Dunajskej Stredy spolu s občianskym združením Kukkonia, DAC Academy, Oblastným futbalovým zväzom Dunajská Streda, Slovenským futbalovým zväzom a ligovými klubmi z regiónu Žitného ostrova. Projekt podporuje aj účasť mládeže na futbalových zápasoch A-tímu, vďaka čomu majú deti z regiónu možnosť sprevádzať profesionálnych hráčov pri ich nástupe na zápas, porozprávať sa s nimi a sledovať ich hru. 

„Ocenenie UEFA Grassroots Awards je pre nás obrovská pocta a zároveň povzbudenie do ďalšej práce v našej komunite. Projekt Kukkonia Ligy je zároveň príklad spolunažívania a spolupráce rôznych národností a etník žijúcich v našom regióne, ktoré k sebe pristupujú so vzájomným rešpektom a dôverou," povedal riaditeľ akadémie DAC Krisztián Németh pre oficiálnu webstránku klubu. 

Slávnostné odovzdanie cien UEFA Grassroots Awards 2023/2024 sa konalo minulý týždeň v sídle UEFA, vo švajčiarskom Nyone.

Pozrite si zostrih zápasu Niké ligy medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.