Zmluvy v Slovane končia 11 hráčom, budúcnosť Kucku je už jasná. Čo bude s Weissom, Kankavom a ďalšími?

Zmluvy v Slovane končia 11 hráčom, budúcnosť Kucku je už jasná. Čo bude s Weissom, Kankavom a ďalšími?
Veľké obmeny v Slovane by sa Juraja Kucku ani Vladimíra Weissa (ak nebude štrajkovať zdravotný stav) týkať nemali. Zdroj: TASR/ŠK Slovan Bratislava

Slovan získal šiesty titul v rade a rekordný štrnásty v ére samostatnosti, avšak najväčšou témou na Tehelnom poli bol už pred oslavami, a je aj po nich, káder. Zmluvy po sezóne končia jedenástim hráčom, čo „belasých“ čaká cez leto?

Fanúšikov ešte pred výkopom nedeľného šlágra v Dunajskej Strede (5:3) potešil tréner Vladimír Weiss. „Juraj Kucka u nás zostáva aj budúcu sezónu, som veľmi rád,“ potvrdil pre Voyo skúsený lodivod.

Kucka na súpiske proti DAC nefiguroval, pred týždňom v Trnave totiž nešťastne dopadol na ruku, trávnik opúšťal deväť minút pred koncom, so zaťatými zubami, držiac sa za ľavé rameno. Aj nezaujatí spozorneli, že nejde o žart, keď chlap zo žuly musel striedať. No vyšetrenia v nemocnici našťastie priniesli dobré správy.

„Samozrejme, udiať sa môže čokoľvek, ale prognóza od lekárov bola pozitívna, majstrovstvá Európy by som stihnúť mal. Urobím pre to maximum, už som začal s rekonvalescenciou. Dúfam, že všetko pôjde podľa plánu a čoskoro budem fit,“ odhalila pre TVNOVINY.sk bývalá opora Watfordu či milánskeho AC.

Prečítajte si tiež:

Borjan sa už rozlúčil. Lichý, Pauschek či Tolič musia presvedčiť

Okrem neho kontrakty po sezóne vypršia aj Kašiovi, Kankavovi, Weissovi ml., Pauschekovi, Zmrhalovi, Križanovi a Risvanisovi. Hosťovanie v lete navyše končí Toličovi, Strelcovi i Borjanovi, ktorý sa po majstrovských oslavách s klubom už rozlúčil. Slovan sa tak pravdepodobne bude obzerať aj po novej brankárskej jednotke.

„Pracujeme na letných prestupoch, skautujeme asi 50 hráčov. Mali sme veľkú a veľmi dobrú debatu s majiteľom (Ivanom Kmotríkom st.) aj malým Ivanom (generálnym riaditeľom klubu Kmotríkom ml.), čo a ako ďalej. Musíme urobiť dobré a rozumné prestupy, pozerať sa aj na financie a na klub. Mužstvo treba oživiť, čaká nás veľa práce. Šancu dostanú hráči, ktorí počas sezóny naskakovali z lavičky. Lichý, Pauschek, Tolič... Musia ma presvedčiť, že majú na to, aby tu zostali,“ povedal Weiss po spečatení titulu.

Gruzínskych ťahúňov na Tehelné pole dotiahol práve on, ako Kašia (37 rokov), tak aj Kankava (38) patria k oporám tímu a v Bratislave, ak sa nestane nič neočakávané, zostanú. Weiss to naznačil už vo februári na tlačovej konferencii.

„Samozrejme, gro mužstva zostane. Vidíte Džabu - má 38 rokov a hrá čo tri dni. Ostanú aj ďalší starší hráči, gro mužstva je dobré. Treba však doplniť kvalitu.“

Prečítajte si tiež:

Weiss ml.: Budem tvrdohlavý

Ak to zdravotný stav dovolí, súčasťou kostry „belasých“ bude v nadchádzajúcom ročníku aj kapitán Vladimír Weiss mladší. Ten pre TVNOVINY.sk už vlani potvrdil, že kariéru ukončí v Slovane. A tú by dobrovoľne nevymenil za nič iné, no tiež priznal, že viac pauzovať než byť zdravý, sa dlhodobo zvládať nedá. Preto ráta aj s alternatívou, že po sezóne skončí.

„Určite, uvidím, čo so mnou bude. Zranenia k mojej pohode neprispievajú. Počkám si, ako dohrám túto sezónu a potom sa s chladnou hlavou rozhodnem, čo ďalej. Tak ako doteraz by to ďalej nešlo. Nepomáha to klubu ani mne. Keď som na začiatku marca nastúpil proti Trnave, achilovka už bola v oveľa lepšom stave. A utrpel som zranenie, aké iný futbalista možno nikdy nemal, natrhol som si prsný sval,“ rozhovoril sa a pokračoval.

„Možno aj to naznačuje, že by som mal skončiť. Ale v tejto veci budem tvrdohlavý. Dôležitý je aj fakt, že cítim podporu fanúšikov. Milujem úlohu lídra, keď som bol zdravý, vždy som vedel mužstvo potiahnuť. Ale to sa vraciame k rovnakému problému. Bez zdravia to nepôjde.“

Prečítajte si tiež:

Gersonovi sme verili, zatiaľ sklamal

Na konci kalendárneho roka uplynie zmluva aj Tigranovi Barseghjanovi, najproduktívnejšiemu, a podľa Weissa i najlepšiemu, hráčovi Niké ligy. V rovnakom čase skončí i hosťovanie Luxemburčana Gersona Rodriguesa.

Ten na súpiske pre neskorý návrat z reprezentačného zrazu nefiguroval od polovice marca. „Gersonovi sme verili, ale zatiaľ sklamal,“ zhodnotil zimnú posilu po dueli s DAC kouč Weiss.

„O Gersonovi sa toho povedalo už mnoho, sú to interné záležitosti klubu. Nechcem nič vynášať navonok, nebolo by to profesionálne ani správne. My si to v klube interne upraceme,“ reagoval pred médiami po zisku titulu generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.

Zápas roka? V Dunajskej Strede sa sieť triasla až osemkrát, Slovan takmer zmazal štvorgólové manko. Pozrite si "highlighty" nedeľného šlágra:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.