Dvaja súčasní a jeden bývalý reprezentant. Rozhodnite, kto sa stane osobnosťou sezóny v Niké lige

Dvaja súčasní a jeden bývalý reprezentant. Rozhodnite, kto sa stane osobnosťou sezóny v Niké lige
Nominovaní v ankete Cena fanúšika 2024.

Do konca ročníka ostávajú dve kolá a to je čas vhodný na to, aby fanúšikovia rozhodli, kto sa stane osobnosťou Niké ligy za sezónu 2023/2024.

Aktuálna sezóna slovenskej najvyššej futbalovej súťaže sa blíži k svojmu záveru. Do konca ročníka ostávajú dve kolá a to je čas vhodný na to, aby fanúšikovia rozhodli, kto sa stane osobnosťou Niké ligy za sezónu 2023/2024.

Víťaz vzíde spomedzi trojice nominovaných futbalistov. Do finálneho výberu sa dostali dvaja súčasní a jeden bývalý reprezentant Slovenska.

Útočník Spartaka Trnava Michal Ďuriš je pre svoj tím mimoriadne dôležitý, čo dokazuje v každom dueli, do ktorého nastúpi. V najvyššej súťaži zasiahol do 23 duelov, v ktorých zaznamenal 10 gólov. Jeho skúsenosti sú pre Spartak neoceniteľné a pre súperovu obranu znamená prítomnosť tohto forvarda na trávniku vždy veľké nebezpečenstvo.

To isté sa dá povedať aj o Róbertovi Polievkovi z Banskej Bystrice, ktorý sa aj napriek nedávnemu zraneniu drží na čele tabuľky kanonierov. V 25 stretnutiach, do ktorých naskočil, zaznamenal dvanásť presných zásahov. Rovnaký počet dosiahol aj krídelník Slovana Tigran Barseghjan.

Polievka je kapitánom tímu, ktorý v nadstavbe bojuje v skupine o udržanie sa, a preto je jeho líderstvo v tabuľke strelcov vzácnejšie. Výkonmi v drese Banskej Bystrice si rodák z Krupiny chce vybojovať účasť na tohtoročnom Eure v Nemecku.

Prečítajte si tiež:

Nestarnúci Kucka

Trojicu nominovaných dopĺňa nestarnúci Juraj Kucka zo Slovana Bratislava. Futbalista, ktorý je už dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou slovenskej reprezentácie, je najvýraznejšou postavou tímu trénera Vladimíra Weissa.

V strede poľa je mimoriadne silný a situácie rieši s prehľadom. Hlavný kouč „belasých“ si ho nevie vynachváliť a je to naozaj oprávnené. V závere ligového ročníka si však privodil zranenie ramena a všetci veria, že mu to nezabráni v štarte na európskom šampionáte, ktorý sa začína už onedlho.

Rozhodnite svojím hlasom, kto získa Cenu fanúšika a stane sa osobnosťou sezóny 2023/2024. Zapojením sa do ankety hráte o atraktívne ceny.

HLASUJ TU

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.