Jeho kvality ocenili aj súperi. Najlepším hráčom Niké ligy opora Slovana

Na snímke vpravo Tigran Barseghjan (Slovan) a vľavo Kristián Bari (Žilina) bojujú o loptu.
Na snímke vpravo Tigran Barseghjan (Slovan) a vľavo Kristián Bari (Žilina) bojujú o loptu. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Krídelník bratislavského Slovana vystriedal na tróne svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa mladšieho. 

Armén Tigran Barseghjan sa stal podľa futbalistov pôsobiacich v kluboch Niké ligy najlepším hráčom končiaceho sa ročníka najvyššej slovenskej súťaže. Krídelník bratislavského Slovana vystriedal na tróne svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa mladšieho. 

„Únia futbalových profesionálov v priebehu apríla a mája zorganizovala 2. ročník hlasovania hráčov Niké ligy. Vyberali si v ňom najlepšieho hráča a zostavu sezóny 2023/24. Svoj hlas odovzdalo 220 futbalistov zo všetkých 12 klubov Niké ligy," informovala ÚFP v tlačovej správe. Na druhom mieste skončil stredopoliar majstrovského Slovana Juraj Kucka, na treťom sa umiestnil Róbert Polievka z Dukly Banská Bystrica.

Prečítajte si tiež:

Slovan s najväčším zastúpením

V najlepšej zostave má až päťnásobné zastúpenie Slovan: Milan Borjan, Guram Kašija, Tigran Barseghjan, Juraj Kucka a David Strelec. Spartak Trnava zastupujú Adrian Zeljkovič a Michal Ďuriš, DAC Dunajská Streda zase Yhoan Andzouana a Matej Trusa. Najlepšiu jedenástku dopĺňajú Marek Kristián Bartoš z Podbrezovej a Polievka. 

Zástupcovia ÚFP odovzdajú oceneným pamätné plakety počas zápasov záverečného kola Niké ligy, ktoré je na programe v sobotu.

„Veľmi ma teší, že sa do hlasovania zapojilo ešte viac hráčov ako v minulej sezóne. To len potvrdzuje, že toto ocenenie sa teší čoraz väčšej popularite. Je to uznanie od kolegov a zároveň rivalov, ocenenie od hráčov pre hráčov. Gratulujem víťazom," uviedol prezident hráčskej asociácie Ján Mucha.

Pozrite si zostrih zápasu Niké ligy medzi Podbrezovou a Slovanom Bratislava.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.