Na troch ihriskách sa v poslednom kole hrá o Európu. Niké liga bude pod drobnohľadom VAR

Na troch ihriskách sa v poslednom kole hrá o Európu. Niké liga bude pod drobnohľadom VAR
O pohárovú Európu stále bojuje aj Trnava a DAC. Zdroj: TASR

Všetky tímy, ktoré súperia o účasť v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy, respektíve o vyhnutie sa baráži, odohrajú zápasy záverečného 10. kola nadstavbovej časti Niké ligy za prítomnosti VAR technológie.

"Nadstavbová časť Niké ligy vyvrcholí v sobotu 18. mája zápasmi záverečného 10. kola. Hoci o majstrovi už je rozhodnuté, na troch ihriskách pôjde o viac ako len o konečné umiestnenie. V Košiciach sa v súboji o priame udržanie sa v Niké lige stretnú futbalisti domáceho FC s MFK Zemplín Michalovce a vzájomný zápas Žiliny a DAC 1904 v Trenčíne zasa môže víťaza poslať priamo do 2. predkola UEFA Európskej konferenčnej ligy," uvádza oficiálny web súťaže.

"Do pohárovej Európy môže postúpiť aj FC Spartak Trnava, musí však zvládnuť domáci zápas s Podbrezovou. Výbornou správou je, že na všetkých troch spomínaných stretnutiach bude k dispozícii aj VAR technológia. Pôvodne mala dohliadať na zápasy v Košiciach a v Trenčíne, pribudol k nim však aj duel v Trnave," pridáva.

Prečítajte si tiež:

"Všetky kluby Niké ligy združené v Prezídiu ÚLK vnímajú dôležitosť týchto zápasov a spoločne sme sa preto snažili zabezpečiť všetkým tímom rovnaké podmienky. Na základe internej diskusie a vďaka spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom bude VAR technológia v záverečnom kole prítomná na všetkých štadiónoch, na ktorých sa odohrajú zápasy o postup do futbalovej Európy, respektíve o desiatu priečku znamenajúcu vyhnutie sa baráži," povedal Ivan Kozák, prezident Únie ligových klubov a pokračoval.

"Na zápase v Trnave tak bude prítomný VAR, ktorý bol pôvodne určený pre zápas na Slovane a kvalitu TV produkcie sme zvýšili na sedem kamier oproti pôvodne plánovaným štyrom. Je skvelé, že do posledného hvizdu je o čo hrať a verím, že si hráči aj fanúšikovia užijú napínavý záver sezóny priamo na štadiónoch.“

Pozrite si zostrih duelu Ružomberok - Žilina:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.