V zahraničí mu to nevyšlo, po návrate domov očaril. Slovan si poistil kľúčového hráča na dlhé roky

Dávid Strelec (ilustračná foto)
Dávid Strelec (ilustračná foto) Zdroj: TASR

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava aktivoval opciu na prestup Davida Strelca, ktorý sa definitívne vracia do svojho materského klubu. Vedenie klubu s ním podpísalo kontrakt do roku 2028. V klube pritom zostane aj veterán Juraj Kucka.

Dvadsaťtriročný reprezentant prišiel vlani v lete na hosťovanie s opciou z talianskej Spezie.

"Teším sa, že David Strelec sa po hosťovaní stáva opäť naším kmeňovým hráčom. Aktivovali sme opciu a získali sme ho späť z talianskej Spezie. V Davidovi vidíme naďalej obrovský potenciál zlepšovať sa a rásť, pričom obe strany mali záujem, aby pokračoval v Slovane, pravidelne hrával, a bol platnou súčasťou tímu. Rovnako vnímame jeho potenciál presadiť sa v slovenskej reprezentácii. Je to náš odchovanec, chce nosiť belasý dres. Dohodli sme na spolupráci prinajmenšom do roku 2028," pre klubový web povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Prečítajte si tiež:

​Strelec je odchovanec Slovana, kde prešiel akadémiou a mládežníckymi kategóriami. V A-mužstve debutoval v sezóne 2018/19. Je aj členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie. V končiacej sezóne si pripísal 13 presných zásahov, ku ktorým pridal 10 asistencií.

"Už keď som sem v lete prichádzal, tak som vedel, že to bude fajn. Som doma. Sezóna mi futbalovo vyšla, aj keď viem, že to môže byť vždy lepšie. Verím, že už tá ďalšia bude lepšia, a budeme spoločne úspešní. Teším sa, že zostávam doma v Slovane," vyjadril sa Strelec.

Prečítajte si tiež:

​V nasledujúcej sezóne bude v Slovane Bratislava pôsobiť aj Juraj Kucka. Klub o tom informoval v piatok na svojej oficiálnej stránke.

"Som nesmierne šťastný, že Juraj Kucka pokračuje vo svojej kariére v belasom drese. Od svojho príchodu sa stal futbalovo i ľudsky prakticky nenahraditeľnou súčasťou nášho mužstva. Jeho zdravotný stav sa vyvíja pozitívne, nič mu teda nebude brániť naplno naskočiť do novej sezóny, v ktorej budeme potrebovať jeho charakter i kvalitu. Dohodli sme sa na novej ročnej zmluve," uviedol generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Kucka sa v závere sezóny dostáva zo zranenia, ktoré utrpel v derby v Trnave, na štart nového ročníka by však mal byť pripravený. Je prvý zástupca kapitána Vladimíra Weissa ml., ktorého v končiacej sa sezóne taktiež trápili zranenia.

Slovan v piatok informoval aj o ďalších troch hráčoch, ktorí zostanú v jeho kádri v nasledujúcej sezóne. Klub predĺžil zmluvy so slovinským obrancom Kenanom Bajričom do roku 2028 a na nasledujúcu sezónu aj s Lukášom Pauschekom. Zároveň si uplatnil opciu na Marka Toliča, s ktorým podpísal kontrakt do roku 2026. Naopak, dres úradujúceho šampióna Niké Ligy nebudú ďalej obliekať brankár Milan Borjan a obrancovia Richard Križan a Spyros Risvanis.

Dávidovi Strelcovi to v Slovane padá. V apríli napríklad vďaka tomuto gólu takmer vyhral anketu Gól mesiaca.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.