Niké liga prišla o talentovaného futbalistu. Opora Podbrezovej prestupuje do Holandska

Niké liga prišla o talentovaného futbalistu. Opora Podbrezovej prestupuje do Holandska
Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov sa už dostal aj do širšieho výberu A-tímu reprezentácie. 

Slovenský futbalista Mikuláš Bakaľa bude v kariére pokračovať v klube FC Den Bosch. Doterajší kapitán FK Železiarne Podbrezová podpísal s holandským druholigistom zmluvu do konca sezóny 2026/27 s opciou na ďalší ročník. Podbrezová o tom informovala na svojej oficiálnej stránke. 

Bakaľa prišiel do Podbrezovej ako štrnásťročný z Námestova a cez mládežnícke kategórie sa stal dôležitým členom áčka Podbrezovej, za ktorú odohral 127 súťažných zápasov. Z toho 62 bolo v Niké lige, 56 v druhej lige a deväť v Slovenskom pohári. Strelil v nich päť gólov.

Prečítajte si tiež:

Cítil veľký záujem

Na začiatku kariéry medzi dospelými nastupoval na pozícii defenzívneho záložníka, po príchode trénera Romana Skuhravého sa stal stopérom v trojčlennej defenzíve. Bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov sa už dostal aj do širšieho výberu A-tímu reprezentácie. 

„Cítil som, že som chcel zmenu, bol som jej otvorený. S vedením Podbrezovej sme sa bavili, že ak by prišla ponuka, ktorá by dávala zmysel, tak ma uvoľnia. Nakoniec v závere sezóny sa cez môjho agenta ozval Den Bosch. Športový manažér mi vysvetlil projekt, čo odo mňa chcú a prečo ma chcú, to ma zaujalo. Nebolo jednoduché odísť, bol som tu deväť rokov. Vždy budem na Podbrezovú spomínať, dala mi šancu a otvorila dvere do veľkého futbalu," uviedol 23-ročný Bakaľa.

Pozrite si zostrih zápasu Niké ligy medzi Trnavou a Podbrezovou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.