Dunajská Streda si na dlhšie obdobie upísala mladý talent. Klub do neho vkladá veľké nádeje

Dunajská Streda si na dlhšie obdobie upísala mladý talent. Klub do neho vkladá veľké nádeje
Vedenie DAC Dunajská Streda si poistilo služby talentovaného Martina Jenčuša. Zdroj: Facebook.com/DAC 1904

Stredopoliar majstrovského družstva FC DAC do 16 rokov je ďalší z radu talentov z akadémie klubu, ktorých služby si vedenie poistilo zmluvou.

Iba 16-ročný slovenský futbalista Martin Jenčuš podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt. Vicemajstrovi najvyššej slovenskej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda sa upísal do leta 2027. Informoval o tom oficiálny web klubu zo Žitného ostrova. 

Stredopoliar majstrovského družstva FC DAC do 16 rokov je ďalší z radu talentov z akadémie klubu, ktorých služby si vedenie poistilo zmluvou. Jenčuš sa narodil v Bratislave, ale vyrastal v Šamoríne, kde začínal s futbalom. Ako osemročný prešiel do bratislavského Interu, o štyri roky neskôr sa stal hráčom Slovana. Do Dunajskej Stredy prišiel pred rokom v lete do tímu U16, pričom v práve skončenej sezóne nastupoval aj za sedemnástku. 

„Uplynulé dni boli veľmi pekné. Som rád, že sme získali titul a mohol som tomu pomôcť. Takisto sa veľmi teším z tejto zmluvy, je to pre mňa veľký krok a motivácia ďalej na sebe pracovať. Verím, že ma nasmeruje správnym smerom, aby som potvrdil svoj potenciál. Zatiaľ je to taký menší krok, môj dlhodobý veľký cieľ je nastúpiť za A-tím a postupne sa stať kľúčovým hráčom DAC-u," povedal Jenčuš po podpise zmluvy.

Prečítajte si tiež:

Veľká nádej do budúcnosti

„Martina sme mali v hľadáčiku už od jeho deviatich rokov. Chvíľu trvalo, kým sa nám ho podarilo zlákať do Dunajskej Stredy. Najskôr pôsobil v Interi a potom v Slovane, no vždy sme ho chceli vidieť v žlto-modrom. Myslíme si, že pokiaľ sa v našom regióne objaví výnimočný talent, v jeho prípade v Šamoríne, jeho miesto je v DAC. Sme veľmi radi, že vlani prijal našu ponuku a okamžite sa stal posilou družstva do 16 rokov. Nastupovať môže na pozícii šestky aj osmičky a je stabilným členom slovenskej reprezentácie.“

„Vkladáme do neho veľké nádeje a veríme, že nadviaže na progres, ktorý ukázal v minulom roku a že bude môcť čo najskôr hrávať medzi dospelými - či už v partnerskom klube v Šamoríne alebo rovno v našom profesionálnom prvom tíme," doplnil riaditeľ akadémie DAC-u Krisztián Németh.

Pozrite si zostrih zápasu Niké ligy medzi Dunajskou Stredou a Žilinou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.