Na ME nebude, no teraz bude hrať pod Henrym a Fabregasom. Slovák sa z obce dostal do Serie A (rozhovor)

Na ME nebude, no teraz bude hrať pod Henrym a Fabregasom. Slovák sa z obce dostal do Serie A (rozhovor)
Peter Kováčik. Zdroj: TASR

Slovenská Niké liga má za sebou jeden z najväčších transferov za ostatné obdobie. Jedna z najväčších hviezd súťaže zamierila do poprednej európskej súťaže.

To, o čom sa posledné mesiace šuškalo, sa konečne stalo realitou. Zo slovenskej Niké ligy totiž zamieril do jednej z najlepších súťaží sveta. Peter Kováčik sa definitívne presúva z Podbrezovej do kádra nováčika talianskej Serie A - Como.

Menšinovými akcionármi tohto tímu z regiónu Lombardsko sú niekdajšie svetové superhviezdy Thierry Henry a Francesc Fábregas. Dvadsaťdvaročný Banskobystričan Kováčik v rozhovore pre TVNOVINY.sk priznal, že sa teší na nového zamestnávateľa.

Aké sú prvé pocity chlapca, ktorý sa z malej Podbezovej dostal až do talianskej Serie A?

Priznám sa, že som mal zmiešané pocity, pretože som nevedel presne do čoho pôjdem. Prevažuje však vo mne pocit šťastia. Je to pre mňa aj moju rodinu veľká vec. Takisto aj pre celý podbrezovský futbal a chalanov, ktorí tam vyrastajú. Vidia, že aj z Podbrezovej sa dá dostať do veľkého európskeho futbalu.

Odkedy ste vedeli, že v Come o vás majú záujem?

Bolo to dosť rýchle. Ponuka prišla na konci zimného prestupového obdobia a hneď sa to začalo riešiť. Nebolo už preto veľa času. Trochu sa to skomplikovalo, pretože hráč, ktorý mal odtiaľ odísť, napokon ostal. Spočiatku to malo byť hosťovanie, lenže z tohto dôvodu to stroskotalo.

Tak to aj spočiatku bolo prezentované, lenže ostatný ročník ste dohrali v Podbrezovej. Prečo?

Boli sme v kontakte s vedením klubu, ale keď ten hráč odmietol odísť, tak to padlo. Vtedy ostávala len približne hodina do konca prestupového obdobia. Riešilo sa to tak, aby som čo najrýchlejšie prestúpil. Como ma teda zobralo na prestup a následne som šiel na hosťovanie späť do Podbrezovej, čo bola pre mňa ideálna možnosť.

Povedali vám, že čo ich na vás zaujalo?

Komunikoval som len s riaditeľom, ktorý mi volal a povedal mi, prečo ten prestup padol. Poslali mi zopár materiálov, podľa ktorých si ma vybrali, takže som vedel, prečo po mne siahli.

Skúste nám to priblížiť.

Som pravý obranca a hrajú v systéme na štyroch bekov. Oslovil som ich vraj svojou ofenzívnou hrou a gólovými štatistikami.

Prečítajte si tiež:

Teší sa na Fabregasa

Mali ste ponuky aj z iných klubov?

Mňa to obchádzalo, takže sa k tomu neviem vyjadriť. Riešil to môj agent alebo klub. O žiadnej ďalšej konkrétnej ponuke neviem, ak aj nejaká bola.

Po vydarenej sezóne v Podbrezovej ste jednoznačne preferovali prestup do zahraničia, alebo by ste sa nebránili ani zotrvaniu na Slovensku?

Mojim cieľom bol prestup do zahraničia. To, že budem pôsobiť v Serii A, je čerešnička na torte.

V štruktúrach vášho nového zamestnávateľa pôsobia legendy svetového futbalu Thierry Henry a Cesc Fabregas. Komunikovali ste spolu?

Osobne sme sa ešte nerozprávali. S Fabregasom sa budem stretávať každý deň, takže už teraz sa teším na rozhovor a spoluprácu s ním.

Stihli ste si už ísť pozrieť prostredie v Taliansku?

Bol som tam, ale dávnejšie. Príprava sa začne koncom júna, takže pôjdem tam pár dní vopred, aby som sa trochu zoznámil s prostredím v klube.

Stanovili ste si už ciele do nasledujúcej sezóny?

Prvoradé je pre mňa, aby som sa dokázal presadiť v novom tíme. Chcem si vybojovať stabilné miesto v základnej zostave.

Viacerých prekvapilo, že sa vaše meno neobjavilo ani v širšej nominácii Slovenska pred blížiacim sa Eurom. Myslíte si, že ste si po dobrej sezóne zaslúžili pozvánku?

To neviem posúdiť. Ak by som dostal šancu, bol by som rád. Nie som tam a určite z toho nebudem robiť vedu. Verím, že na ďalšie zrazy sa už dostanem.

V Rakúsku pokračuje príprava našej futbalovej reprezentácie pred ME 2024:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.