O Niké ligu bol najvyšší záujem za posledných desať rokov. Celková návštevnosť presiahla hranicu pol milióna

O Niké ligu bol najvyšší záujem za posledných desať rokov. Celková návštevnosť presiahla hranicu pol milióna
Fanúšikovia Spartaka v 6. kole nadstavbovej časti Niké ligy skupiny o titul proti Slovanu. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Stále vyššiu popularitu získava aj slovenská najvyššia súťaž. Niké liga zaznamenala v nedávno skončenej sezóne najvyšší počet fanúšikov za posledných desať rokov.

Klubové futbalové súťaže sú za nami a všetci nadšenci najpopulárnejšieho športu sa už tešia na európsky šampionát. Stále vyššiu popularitu získava aj slovenská najvyššia súťaž. Niké liga zaznamenala v nedávno skončenej sezóne najvyšší počet fanúšikov, ktorí zavítali na štadióny, za posledných desať rokov.

Odohralo sa celkovo 194 stretnutí vrátane základnej, nadstavbovej časti aj dvoch duelov baráže. V nich zavítalo na tribúny celkovo 508 384 fanúšikov. Návštevnosť teda presiahla hranicu pol milióna a aj priemer na jedno stretnutie je pomerne slušný. V prepočte si na duel Niké ligy našlo cestu 2620 divákov.

V porovnaní s ročníkom 2022/2023 teda nastal nárast, a to napriek tomu, že v predošlej sezóne sa odohrali o tri zápasy viac. Vtedy bola celková návštevnosť na úrovni 457 192 fanúšikov. Treba pripomenúť, že prvýkrát od roku 2016 všetci hrali domáce zápasy na svojich štadiónoch.

Kluby sa stále snažia prilákať ľudí na štadióny rôznymi aktivitami. Podiel z predaja vstupeniek totiž tvorí významnú časť rozpočtu. Po vyššej návštevnosti volal aj generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší, ktorý o tom hovoril v rozhovore pre TVNOVINY.sk.

Prečítajte si tiež:

Slovan ukončil hegemóniu DAC

Práve zápasy slovenského majstra sa spomedzi všetkých klubov tešili najvyššiemu diváckemu záujmu. Podľa informácií zverejnených na stránke Niké ligy, prišlo na 16 duelov na Tehelnom poli dokopy 92 530 fanúšikov.

Nasledujú ho ďalšie dva popredné ligové tímy DAC Dunajská Streda (91 408) a Spartak Trnava (72 592). Štvrté miesto v tejto štatistike patrí Košiciam, ktoré vyťažili aj z kapacity nového štadióna a do poslednej chvíle bojovali o to, aby sa vyhli baráži, čo sa im napokon podarilo. Domáce duely ligového nováčika si prišlo naživo vychutnať 54 978 fanúšikov.

Slovanu sa podarilo ukončiť hegemóniu Dunajskej Stredy, ktorá kraľovala návštevnosti v posledných siedmich ročníkoch. Teraz prišlo na Tehelné pole v priemere o 70 fanúšikov viac.

Najviac divákov si našlo cestu na štadióny v záverečnom desiatom kole nadstavbovej časti (23 623) a rozhodne neľutovali. Práve v ňom padlo aj najviac gólov (26).

Zrejme nikoho neprekvapí, že rekord návštevnosti v sezóne drží derby medzi Trnavou a Slovanom Bratislava. Na štadión Antona Malatinského v Trnave zavítalo v stretnutí 11. kola základnej časti 12 528 fanúšikov.

Pozrite si zostrih zápasu Niké ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.