Žilinu v príprave preveria kvalitní súperi. Stretne sa aj so slávnym českým klubom

Žilinu v príprave preveria kvalitní súperi. Stretne sa aj so slávnym českým klubom
Zdroj: TASR - Daniel Stehlík

Žilinčania odštartujú letnú prípravu na budúci týždeň 14. júna. Čaká ich sústredenie v Rakúsku a celkovo sedem súperov.

Futbalisti MŠK Žilina sa v príprave na nový ročník Niké ligy stretnú aj so Slaviou Praha. Ich vzájomný zápas je na sústredení v Rakúsku na programe 13. júla, dva týždne pred štartom najvyššej slovenskej súťaže. V uplynulej sezóne obsadili "Šošoni" v lige štvrtú priečku. 

Žilinčania odštartujú letnú prípravu na budúci týždeň 14. júna. Čaká ich sústredenie v Rakúsku a celkovo sedem súperov z Česka, Maďarska, Rakúska i Slovenska.

Prečítajte si tiež:

Príprava prebehne podľa pôvodného plánu

„Harmonogram prípravy sme nechali tak, ako to bolo naplánované ešte za predošlého trénera. Doladili sme niektoré prípravné zápasy, detaily. Inak pôjdeme v pláne, ktorý bol nastavený. Verím, že do letnej prípravy vstúpime správne mentálne nastavení a necháme záver ligy taký, aký bol. Aby sme boli ešte lepší a dokázali sa pripraviť tak, že budeme silnejší než minulý rok," uviedol pre klubový web tréner Michal Ščasný, ktorý v apríli na lavičke nahradil Jaroslava Hynka. 

Okrem Slavie preveria v príprave Žilinu napríklad aj Baník Ostrava, Győr FC, či Sigma Olomouc. Generálkou pred štartom ligy má byť súboj s Debrecínom 18. júla, v prvom ligovom kole na konci júla nastúpi tím spod Dubňa na ihrisku Podbrezovej.

„Sústredíme sa iba na začiatok ligy. Pred ňou nás preveria určite kvalitní súperi. O menách ako Slavia, Baník či Győr nemusíme dlhšie rozprávať, sú to super previerky. Začiatok nás trochu ovplyvní, keďže viacerí chalani pravdepodobne budú súčasťou národných tímov. Nebudeme teda od začiatku kompletní. Postupne sa však hráči začnú vracať a verím, že naberieme na sile, ktorú pretavíme do dobrého štartu v novom ročníku ligy. Budeme dosť trénovať. Chceme urobiť v piatich týždňoch čo najrýchlejší progres," vyhlásil Ščasný.

Pozrite si zostrih zápasu posledného kola Niké ligy medzi Žilinou a Dunajskou Stredou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.