V Trnave končí stabilná opora, zmluvy vypršali aj ďalším hráčom. Klub pracuje na príchode posily

V Trnave končí stabilná opora, zmluvy vypršali aj ďalším hráčom. Klub pracuje na príchode posily
Michal Gašparík dobre vie, že ak by tribúny za ním boli ešte plnšie, tak sila Spartaka ešte väčšia. Zdroj: Archív respondenta

Tréner Michal Gašparík už dávnejšie avizoval, že nové pôsobisko si bude hľadať aj trojica zahraničných hráčov.

Po vyše troch rokoch končí v trnavskom Spartaku obranca Kristián Koštrna. S klubom sa nedohodol na predĺžení zmluvy a odchádza tak ako voľný hráč. Okrem neho v klube končí aj dvojica Tomáš Poznar a Samuel Štefánik, hosťovanie sa skončilo Jánovi Bernátovi a Andrejovi Duričovi, ktorí v klube pokračovať taktiež nebudú. Informoval o tom web tretieho tímu uplynulej sezóny Niké ligy.  

Tréner Michal Gašparík už dávnejšie avizoval, že nové pôsobisko si bude hľadať aj trojica zahraničných hráčov Burke, Krizmanič a Oseni.

„S Koštrnom sme sa nedohodli, čaká na niečo iné. Na jeho pozíciu by však mala prísť adekvátna posila, ostrieľaný hráč z českej ligy aj európskych pohárov. Zmluva sa končí aj Tomášovi Poznarovi a Samuelovi Štefánikovi, ktorí v klube ďalej nebudú pokračovať," okomentoval odchody z kádra Gašparík. 

Prečítajte si tiež:

Bude pokračovať Štetina?

Novú zmluvu si však výkonmi v závere sezóny vyslúžil Jakub Paur, rokuje sa aj o predĺžení zmluvy s Lukášom Štetinom: „So Štetinom stále prebiehajú rokovania, ale myslím si, že je v záujme oboch strán, aby sme sa dohodli na pokračovaní. Ako už som spomínal, väčšina hráčov o ktorých mal klub záujem tu pokračujú a verím, že s kádrom budeme spokojní." 

Do prípravy sa zapojila aj štvorica mladíkov z U17 (Trello, Daniel, Bukovský, Turanský), ktorí s klubom pocestujú aj na sústredenie do Slovinska.

„Rozhodli sme sa pre model, že z U17 zoberieme štvoricu talentovaných chalanov, ktorí boli aj na majstrovstvách Európy." S klubom sa pripravuje aj Nicolas Kurej, ktorý v minulej sezóne zaujal v druholigových Malženiciach.

„Marek Ujlaky a Patrick Karhan ukázali, aké sú dôležité Malženice, kde sa rozohrali. Nicolas Kurej sa takisto veľmi dobre ukazoval a chceme ho vidieť na tréningoch."

Pozrite si zostrih zápasu Niké ligy medzi Trnavou a Podbrezovou.

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Niké liga

Dôležité udalosti