Domáca müsli tyčinka

1490730996.jpg

200 g kokosu SIRUP 190 g trstinového cukru 180 g vody (obe ingrediencie môžeme nahradiť 380 g medu) lyžička vanilky štipka soli TYČINKY 125 g pufovaného amarantu 125 g jemných vločiek 100 g slnečnicových semienok

Krok 1
Do malého hrnca dáme všetky ingrediencie na sirup a miešame až kým sa cukor nerozpustí. Pokiaľ máme med, nemusíme ho zohrievať.

Krok 2
Vo výkonnom mixéri rozmixujeme strúhaný kokos so sladom. Vznikne nám kompaktná masa, ktorá však nemusí byť úplne hladká. Vzniknutú masu zmiešame s ingredienciami na tyčinky a dôkladne premiešame.

Krok 3
Dva plechy vyložíme papierom na pečenie a z hmoty vytvoríme kompaktnú masu rovnomerne roztlačenú do nami požadovanej hrúbky.

Krok 4
Na dve hodiny ju vložíme do chladničky a potom nakrájame na kúsky, aké chceme.

Krok 5
Takto pripravené tyčinky dáme piecť do rúry na 160 stupňov na 20-25 minút. Po vytiahnutí z rúry ich necháme vychladnúť na mriežke (aby sa zospodu nezaparili).

Krok 6
Kto chce zachovávať vyššiu výživovú hodnotu jednotlivých ingrediencii, nemusí tyčinky piecť v rúre, ale nakrájané ich môže sušiť v sušičke cca 10 hodín pri 41 stupňoch. Prípadne v klasickej rúre do 50 stupňov, kde sa pečú zhruba 2 hodiny.


Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Recepty

Dôležité udalosti