Cuketové tagliatelle

v-telerane-varil-novy-kuchar-.jpg

2 veľké cukety 3 stonky zelenej špargle 5 cherry paradajok 3 lístky čerstvej bazalky 1/2 avokáda malý strúčik cesnaku 1 prepeličie vajíčko olivový olej na varenie kurkuma píniové oriešky horčičné semienka

Krok 1
Cukety očistíme od šupky a následne pokračujeme v ,,šúpaní " cukety pomocou škrabky na čistenie zeleniny po dĺžke, čím si vyrobíme cuketové tagliatelle.

Krok 2
Takto upravenú cuketu sparíme v parnom hrnci (stačí pár minút). Takto upravená je ľahšie stráviteľná. Toto jedlo je možné pripraviť si aj v RAW forme, pokiaľ vynecháte vo všetkých krokoch tepelnú úpravu.

Krok 3
OMÁČKA - Olivový olej na varenie necháme zohriať na panvici a pridáme na polovicu rozkrojené cherry paradajky. Orestujeme ich až pokiaľ z nich neschádza šupka. Potom pridáme pretlačený cesnak, himalájsku soľ a ešte chvíľu necháme restovať.

Krok 4
Pridáme špargľu a zvyšok cukety (ak ste sa ho rozhodli použiť). Dochutíme kurkumou a bazalkou. Zľahka premiešame s cuketovými tagliatelle.

Krok 5
V mixéri rozmixujeme avokádo s horčičnými semiačkami a píniovými jadierkami. Avokádovou zmesou dozdobíme hotové jedlo a pridáme volské oko z prepeličieho vajíčka.

Krok 6
Dobrá rada na záver - jadierkovú časť cukety už nešúpeme. Tú si môžete následne nakrájať na kocky do zeleninovej omáčky na tagliatelle.


Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Recepty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.