Úžasná bábovka podľa nášho kolegu Vlada Bučka

Bábovka podľa Vlada Bučka.
Zdroj: Vlado Bučko

5 ks vajíčka 250 g polohrubá múka 200 g práškový cukor 1 kus vanilkový cukor 1 dcl mlieko 1 dcl olej 1 kus kypriaci prášok štamperlík vaječný likér 2 – 3 ČL kakaa

Krok 1
Rozbijeme päť vajíčok a oddelíme do dvoch misiek bielka od žĺtkov. Z bielkov, do ktorých pridáme štipku soli, vyšľaháme tuhý sneh.

Krok 2
V druhej miske vyšľaháme žĺtka s práškovým a vanilkovým cukrom. Pomaly počas šľahania pridáme mlieko. Múku zmiešame s kypriacim práškom a počas šľahania vysypeme do misky so žĺtkami. Na záver postupne pridáme olej a trochu vaječného likéru.

Krok 3
Keď máme zmes dôkladne vyšľahanú, zľahka do nej vmiešame sneh, ktorý sme si na začiatku vyšľahali z bielkov.

Krok 4
Hmotu potom rozdelíme do dvoch misiek. Do jednej z nich pridáme dve až tri čajové lyžičky kakaa a premiešame, aby hmota nabrala peknú čokoládovú farbu.

Krok 5
Hmoty potom vylejeme do bábovkovej formy, ktorú sme si vymastili maslom a vysypali polohrubou múkou. Aby sme dosiahli zaujímavý tvar po prekrojení bábovky, hmoty do formy lejeme striedavo.

Krok 6
Bábovku pečieme 50 minút pri 180 stupňoch. Ak sa chcete presvedčiť, že je skutočne upečená, použite páratka a pichnite do nej. Ak zostanú čisté, tak je bábovka upečená.

Krok 7
Po vychladnutí posypte bábovku práškovým cukrom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Recepty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.