Pohánkové špenátové palacinky s prepeličím vajíčkom

1519989033.jpg

200 g pohánkovej múky 2 slepačie vajíčka 600 ml mandľového domáceho mlieka alebo kravského zo sklenej fľaše štipka soli ghee maslo alebo hroznový olej na panvičku 600 g čerstvého špenátu 250 ml mandľového domáceho mlieka strúčik cesnaku lyžica ghee masla šalotka na ozdobenie píniové alebo konopné semienka

Krok 1
Mandľové mlieko pripravíme rozmixovaním jedného hrnčeka vopred namočených ošúpaných mandlí.Mandle dáme do výkonného food procesoru. Zalejeme 2 hrčekmi studenej vody a rozmixujeme úplne na hladko.

Krok 2
Vzniknuté mandľové mlieko v tomto prípade nie je nutné scediť. Príjemne to zahrá v kompaktnosti cesta. Cesto na palacinky pripravíme zmixovaním všetkých ingrediencíí na kompaktnú hladkú zmes.

Krok 3
Rozohrejeme panvicu a zľahka pretrieme nami zvoleným tukom. Nalejeme zhruba jednu naberačku cesta a opekáme z oboch strán. Hotové palacinky plníme špenátovou zmesou.

Krok 4
ŠPENÁTOVÁ ZMES - Rozohrejeme panvicu a roztopíme na nej lyžicu ghee masla. Orestujeme na drobno nasekanú šalotku a pridáme dobre prepláchnuté čerstvé špenátové listy.

Krok 5
Pretlačíme na ne cesnak, dôkladne premiešame a zľahka posolíme. Necháme pod pokrievkou zľahka chvíľku dusiť. Špenát by mal sám pustiť svoju vodu. Ak sa vám to nezdá, zľahka podlejte vodou.

Krok 6
Po zhruba 7 minútach zalejeme špenát mandľovým mliekom a môžeme opäť zľahka posoliť. Zmes by mala zhustnúť sama. Ak by sa to nedialo, pridajte 1/2 lyžičky kukuričného škrobu, alebo kuzu či arrow root škrobu.

Krok 7
Palacinku naplníme špenátom a môžeme zľahka posypať píniovými alebo konopnými semienkami. Palacinky môžeme ozdobiť volskými očkami z prepeličích vajíčkoch.


Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Recepty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.