Drucker predstavil svoj tím, odišli k nemu aj bývalí koaliční poslanci

aaaa.jpg
Zdroj: Martina Töröková

Odmieta, že by za stranou stáli oligarchovia.

Exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker vo štvrtok (19. 9.) oficiálne predstavil tím ľudí a priority, s ktorými chce ísť do budúcoročných parlamentných volieb.

Pracovať s ním budú napríklad Lucia Kurilovská, Tomáš Kuča, bývalí členovia poslaneckého klubu Most-Híd Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová či Anna Ghanamová.

Jedným z ľudí, ktorí sa rozhodli spolupracovať s Druckerom je aj bývalý šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan, košický podnikateľ Radomír Šalitroš i vysokoškolská pedagogička Andrea Gállová, ktorá sa venuje sociálnej práci. Pracovať s ním bude aj Stanislav Becík, syn bývalého ministra pôdohospodársva.

"Toto sú kľúčoví ľudia v témach, ktoré chceme presadzovať. V prvom rade majú záujem niečo urobiť, nie sú nastavení na kádrovanie, s kým nepôjdem a čo nebudem robiť, ale naopak, čo chcem presadiť," vyhlásil Drucker. V nasledujúcich týždňoch chce predstaviť ďalšie mená svojich spolupracovníkov. V októbri plánuje prezentovať aj detailný program a na ustanovujúcom sneme strany si riadne zvoliť orgány strany.

V súvislosti so vznikajúcou stranou Dobrá voľba sa skloňovalo aj meno Pellegriniho (Smer-SD). Drucker vo štvrtok povedal, že "všeličo sa popíše, vznikajú šumy a ide o zbytočnú špekuláciu". Ako podotkol, s Pellegrinim nekomunikuje a podľa neho nie je ani vhodné vytvárať z Dobrej voľby prostriedok pre Pellegriniho.

To, s akými politickými stranami si vie predstaviť spoluprácu. Drucker nespresnil, otázky považoval za hypotetické. Vymedzil sa však voči extrémizmu i aktivitám, ktoré by mali ohroziť členstvo Slovenska v EÚ či NATO. Výhradu má aj k niektorým ľuďom vo vedení Smeru-SD, Roberta Fica považuje za osobu, s ktorou by mal problém, aby sa zúčastňovala akoukoľvek formou na vedení krajiny. Podotkol však, že spoluprácu so Smerom-SD či stranou Andreja Kisku Za ľudí vylučovať dopredu nebude. "Počkáme, ako dopadnú parlamentné voľby," poznamenal Drucker.

Deklaruje, že volebnú kampaň budú financovať z pôžičiek a úverov členov strany. "Tie budú vrátené, keď prekročíme zvoliteľnosť do parlamentu," uviedol Drucker s tým, že volebnú kampaň odhaduje na 700-tisic eur. Odmieta, že by za stranou stáli oligarchovia. On sám chce do strany investovať desiatky tisíc eur. Financovanie má byť zverejnené aj na transparentnom účte.

Zástupcovia Dobrej voľby vo štvrtok predstavili aj priority strany, ktorými sú silná prorodinná politika, spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých, dôstojná starostlivosť o seniorov a zraniteľných občanov, fungujúci a poctivý štát, sebestačná poľnohospodárska politika, regionálna politika, podpora vedy, výskumu či turizmu.

Pred týždňom odovzdal Drucker na ministerstve vnútra 30-tisíc podpisov od občanov a podal žiadosť o registráciu svojej politickej strany Dobrá voľba.

Na tlačovej konferencii povedal, že má výhrady voči Robertovi Ficovi, aby riadil túto krajinu.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dobrá voľba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.