Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Tomáša Druckera Dobrá voľba

V tíme Dobrej voľby budú napríklad súčasní poslanci Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová a Martin Fedor.

Ministerstvo vnútra (MV) SR v pondelok zaregistrovalo stranu exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera s názvom Dobrá voľba. Uviedli to z tlačového odboru ministerstva.
Strana začiatkom septembra odovzdala na ministerstve takmer 30 000 podpisov od občanov. Na registráciu strany je potrebných minimálne 10 000 podpisov.

V tíme Dobrej voľby budú napríklad súčasní poslanci Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová a Martin Fedor. S Druckerom budú spolupracovať aj rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská či bývalá novinárka Anna Ghannamová, ktorá pôsobí v sociálnej oblasti. V tíme je aj bývalý šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan.

Prioritami strany majú byť témy silnej prorodinnej politiky, spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých, dôstojná starostlivosť o seniorov a zraniteľných občanov či fungujúci a poctivý štát.

Drucker na septembrovej tlačovej konferencii uviedol, že má výhradu k niektorým ľuďom vo vedení Smeru-SD, predsedu strany Roberta Fica považuje za osobu, s ktorou by mal problém, aby sa zúčastňovala akoukoľvek formou na vedení krajiny. 

Podotkol však, že spoluprácu so Smerom-SD či stranou Andreja Kisku Za ľudí vylučovať dopredu nebude. Na Slovensku je zaregistrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí. Na webstránke MV sú oznámenia o zbieraní podpisov ďalších viac ako 20 vznikajúcich subjektov.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dobrá voľba

Dôležité udalosti