Predsedom strany Dobrá voľba sa stal Drucker. Na sneme sa objavil aj Maďarič

Tomáš Drucker.
Zdroj: TASR

Volebnú kampaň odhaduje Drucker na 700-tisíc eur.

Predsedom novovzniknutej mimoparlamentnej strany Dobrá voľba bude exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker. Rozhodlo sa o tom na sobotňajšom ustanovujúcom sneme strany v Trnave.

Zároveň boli zvolení podpredsedovia Dobrej voľby, ktorými budú rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská, dlhoročný starosta obce Štrba a bývalý predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora, nezaradená poslankyňa parlamentu Katarína Cséfalvayová, manažér Radomír Šalitroš a starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík.

Za ďalších členov predsedníctva strany ustanovujúci snem schválil bývalú novinárku Annu Ghannamovú, ktorá v súčasnosti pôsobí v sociálnej oblasti, vysokoškolskú pedagogičku a sociálnu pracovníčku Andreu Gállovú, nezaradeného poslanca parlamentu Martina Fedora, starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolfa Kusého, bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslava Kočana a Zuzanu Dolinkovú zo Zväzu ambulantných poskytovateľov.

"Som presvedčený, že toto sú ľudia, ktorí dokážu ponúknuť Slovensku v jednotlivých oblastiach pragmatické, rozumné a dôveryhodné riešenia. Tento tím, ktorý je istou špičkou predstaviteľov Dobrej voľby, bude dobrým prezentovaním aj v parlamentných voľbách 2020," vyhlásil po sneme Drucker.

Oznámil, že budú v najbližších mesiacoch ponúkať ľuďom návrhy riešení problémov a do 1. decembra predstavia kandidátku do budúcoročných parlamentných volieb. Prioritami strany majú byť témy silnej prorodinnej politiky, spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých, dôstojná starostlivosť o seniorov a zraniteľných občanov či fungujúci a poctivý štát.

Na novinársku otázku, či predseda Dobrej voľby vie deklarovať, že za stranou nestoja a nefinancujú ju oligarchovia, Drucker odpovedal, že "na rozdiel od iných strán vieme garantovať a preukázať transparentné zdroje financovania prostredníctvom pôžičiek členov strany". V septembri Drucker podotkol, že pôžičky a úvery členov strany budú vrátené, keď prekročí strana zvoliteľnosť do parlamentu. Volebnú kampaň odhaduje na 700- tisíc eur. On sám chce do strany investovať desiatky tisíc eur. Financovanie má byť zverejnené aj na transparentnom účte.

Na sobotňajší ustanovujúci snem strany v Trnave prijal pozvanie aj bývalý minister kultúry a v súčasnosti nezaradený poslanec Národnej rady SR Marek Maďarič, ktorý vystúpil s prejavom o stave spoločnosti a stave sociálnej demokracie na Slovensku.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Marek Maďarič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.