VIDEO: Spájanie Kotlebu s Harabinom sa skončilo fiaskom. Líder ĽSNS odišiel z tlačovky

Strana Vlasť chce v najbližších dňoch osloviť na spoluprácu ďalšie strany.

Marian Kotleba sa nedohodol s Harabinom. V tlačovej správe to oznámila strana Vlasť, že napokon nepôjdu spoločne do parlamentných volieb.

"Pôjdeme do volieb samostatne - ako možnosť pre takto zameraných vlastencov, ale nie proti nikomu, komu ide o normálne Slovensko. Vedú nás k tomu aj záväzky, ktoré máme k takmer 310 tisíc voličom, ktorí hlasovali za mňa v prezidentských voľbách, čo je približne o 100 tisíc viac hlasov, ako získal pán Kotleba," píše sa v stanovisku strany.

Paradoxom je, že médiám toto stanovisko prišlo ešte v čase, keď lídri rokovali za zatvorenými dvermi o možnej spolupráci. Nepáčilo sa to ani Marianovi Kotlebovi, ktorý aj predčasne odišiel z tlačovej besedy s poznámnkou k novinárom "ďakujem, že ste si to aj vy všimli."


Štefan Harabin chce teraz v najbližších dňoch osloviť na spoluprácu ďalšie strany, ktoré podľa neho predstavujú národné a kresťanské hodnoty.

„Oslovíme napríklad SMER, SNS či Sme rodina a ďalších. Ale oslovíme aj KDH, avšak bez pána Hlinu," doplnil.

Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo sa strany nedohodli. Líder ĽSNS na margo toho podotkol, že Smer-SD je zodpovedný za stav, v akom sa Slovensko nachádza.

Kotleba ešte minulý mesiac ponúkol Harabinovi spoločný postup do volieb. Líder strany Vlasť následne pozval Kotlebu na spoločné stretnutie. ĽSNS medzitým podpísala memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán do budúcoročných parlamentných volieb s Národnou koalíciou, KDŽP Alianciou za Slovensko, Priamou Demokraciou a Doma dobre.

Parlamentné voľby budú 29. februára 2020.


BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti