Marek Maďarič s politikou nateraz skončil

Marek Maďarič.
Zdroj: TASR

Budúci návrat nevylučuje.

Odchod z politiky ohlásil dlhoročný člen aj podpredseda strany Smer-SD Marek Maďarič. Ten ako prvý minister odišiel po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej z postu šéfa rezoru kultúry. Ako vtedy povedal, cítil istú politickú zodpovednosť. Neskôr skončil aj ako poslanec za stranu Smer-SD. Svoj odchod z politiky potvrdil pre Aktuality.sk.

Budúci návrat však nevylučuje. „Na to, aby som ešte niekedy v budúcnosti pôsobil v politike, by som musel mať silnú motiváciu. A takou, to nevylučujem, môže byť výsledok parlamentných volieb, ktorý by výrazne zhoršil situáciu na Slovensku,“ povedal Maďarič pre portál.

Jeho možná politická budúcnosť sa v poslednom čase spájala s novovzniknutou stranou exministra zdravotníctva Tomáša Druckera. "Do Dobrej voľby a ani do žiadnej inej strany však vstúpiť nemienim. (…) Bol som príliš dlho podpredsedom strany Smer a aj členom vlády na to, aby som už po dvoch rokoch predstúpil pred ľudí ako predstaviteľ a kandidát inej strany,“ poznamenal Maďarič pre Aktuality.sk.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Marek Maďarič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.