Ak budete cez voľby na plánovanej dovolenke v zahraničí, takto neprídete o hlas

Lístok vám príde na adresu v cudzine.
Zdroj: TV Markíza

Lístky vám pošlú naozaj výlučne a len na adresu v cudzine.

Čas sa kráti. Už len pár dní ostáva Slovákom na to, aby požiadali o voľbu poštou zo zahraničia. Čoraz viac ľudí chce túto možnosť využiť, aj keď sú zatiaľ ešte doma a odcestujú len krátko pred voľbami. Hlasovacie lístky vám však na slovenskú adresu nepošlú. Sledujte, ako sa to dá vyriešiť.

V najbližších dňoch príde do každej domácnosti zoznam kandidátov v parlamentných voľbách. Bežný slovenský volič má na výber svojej voľby a voľbu samotnú ešte času dosť.

Volič, ktorý chce voliť poštou, však musí byť už teraz poriadne v strehu. Budúci piatok je posledný možný deň na podanie žiadosti.

Špecifikom voľby poštou zo zahraničia je to, že vám lístky pošlú naozaj výlučne a len na adresu v cudzine.

Zdroj: TV Markíza

Ozval sa nám divák Eduard, ktorý na budúci mesiac cestuje na Nový Zéland. Trojtýždňovú dovolenku s partiou ďalších Slovákov plánovali dlhé mesiace predtým, ako predseda parlamentu vyhlásil termín volieb. Voliť rozhodne chcú. Každý si tak musel vyriešiť nejakú adresu za hranicami, kde si volebnú zásielku dokáže prebrať.

Ak napríklad poprosíte nejakého známeho v zahraničí, aby ste si dali lístky poslať k nemu, na schránku by si mal dočasne vylepiť vaše meno. Keď sa k lístkom konečne dostanete, svoju voľbu už nemusíte posielať zo zahraničia, môžete to dokonca zaniesť na svoj úrad aj osobne.

Špecifikom parlamentných volieb je aj to, že zahraniční Slováci, teda tí, ktorí nemajú na Slovensku trvalý pobyt, môžu voliť naozaj jedine poštou. V týchto voľbách sa nedá voliť osobne na cestovný pas tak, ako to bolo napríklad v minuloročných prezidentských voľbách.

Reportáž pripravila Martina Töröková.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.