Zverejnili rebríček politických strán na základe ich klimatickej politiky

strih_tvnoviny.mp4
Zdroj: shutterstock/Tap 10

Počet bodov potrebný na získanie najvyššieho hodnotenia A+ nedosiahla ani jedna kandidujúca strana.

Klimatické organizácie zostavili rebríček politických strán kandidujúcich v tohtoročných parlamentných voľbách na základe toho, ako chcú pristupovať k riešeniu klimatickej krízy a krízy biodiverzity.

Na analýze zverejnenej na portáli volmezaklimu.sk sa podieľali organizácie Greenpeace Slovensko, Priatelia Zeme - CEPA, Slovenská klimatická iniciatíva (SKI), Fridays for Future Slovensko, Budovy pre budúcnosť, Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko, Extinction Rebellion Slovensko, Znepokojené matky a Nestrácajme čas.

Počet bodov potrebný na získanie najvyššieho hodnotenia A+ nedosiahla ani jedna kandidujúca strana. Najvyšší počet bodov získala Koalícia PS/SPOLU, ktorá ako jediná získala hodnotenie A. Klimatický štítok B si delia strany Za ľudí a Sme rodina. Najviac strán si podelilo pozíciu C - Dobrá voľba, KDH, Most-Híd a OĽANO. Predposlednú pozíciu D získala SaS. Strany SMER a SNS na otázky nereagovali a v čase hodnotenia nemajú programy, ktoré by reflektovali klimatickú krízu. Preto získali hodnotenie E.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.