Zverejnili rebríček politických strán na základe transparentnosti ich predvolebných kampaní

Moja malá princezná: 33. a 34. epizóda
Moja malá princezná: 33. a 34. epizóda Zdroj: shutterstock/Casimiro T

Čím sú strany v súboji menej transparentné, tým je vyššie riziko, že po voľbách budú rešpektovať vôľu sponzorov v pozadí a nie občanov.

Organizácia Transparency International Slovensko zostavila rebríček politických strán kandidujúcich v tohtoročných parlamentných voľbách na základe transparentnosti ich predvolebných kampaní.

Po troch štvrtinách kampane sa najlepšie umiestnila koalícia PS/Spolu pred stranami SaS a Dobrá voľba. Naopak, najmenej transparentnými sú kampane strán Vlasť a Smer.

Vyplýva to z hodnotenia úplnosti a obšírnosti informácií strán o ich príjmoch, výdavkoch, majetkoch volebných lídrov či kvality ich webových stránok metodikou Transparency International po troch štvrtinách kampane.

Ako organizácia uvádza na svojej stránke, transparentnosť kampane je dôležitou súčasťou férovej volebnej súťaže. Čím sú strany v súboji menej transparentné, tým je vyššie riziko, že po voľbách budú rešpektovať vôľu sponzorov v pozadí a nie občanov.

NAJTRANSPARENTNEJŠOU PS/SPOLU, NA CHVOSTE VLASŤ Koalícia PS/Spolu vedie najtransparentnejšiu predvolebnú kampaň, pred...

Uverejnil používateľ Transparency International Slovensko Streda 29. januára 2020

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Transparency International Slovensko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.