Prvý prípad volebnej korupcie! Poslanec OĽaNO prezradil, ako od neho pýtali úplatok

Cala Millor.
Cala Millor. Zdroj: TVNOVINY.sk

Branislav Veselko prípad ohlásil na polícii.

Parlamentné voľby sú o tri týždne a polícia odhalila prvý prípad volebnej korupcie. Ide o zabezpečovanie hlasov rómskych voličov.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti , vyšetrovateľ odboru Stred NAKA zadržal bezprostredne po prevzatí úplatku vo výške 1 000 eur od muža z Rimavskej Soboty, už ho obvinili pre prečin volebnej korupcie. Hrozí mu až rok za mrežami.


Podľa informácií TV Markíza páchateľ pýtal od kandidáta OĽaNO Branislava Veselku úplatok s tým, že vie zabezpečiť hlasy. Branislav Veselko išiel na políciu a ohlásil podozrenie z korupcie. Agenti polície boli následne prítomní pri odovzdávaní úplatku a osobu zatkli.

Líder OĽaNO Igor Matovič ocenil, že ich kandidát pomohol odhaliť volebnú korupciu. „Páchateľ prišiel za Braňom s tým, že pre neho vie zabezpečiť hlasy v parlamentných voľbách s tým, že to samozrejme nebude zadarmo. Keďže mu bolo zrejmé, že nejde o legálne získavanie hlasov, kontaktoval políciu ... napichli ho a týpka usvedčil,“ napísal.

KUPOVANIE HLASOV - kandidát OĽANO usvedčil páchateľa! Náš kandidát Branislav Veselko (č. 131) pomohol odhaliť volebnú...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 7. februára 2020

Zdroj. Facebook/Igor Matovič

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.