Pellegrini: Ak bude Smer súčasťou budúcej vlády, chcem byť premiérom

Spoznajte novú porotkyňu Patríciu. Do očí sa jej pozerať nebudete.mp4
Zdroj: TASR

Zároveň sa vymedzil voči všetkým, ktorí spochybňujú slovenskú históriu.

Predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý je zároveň volebným lídrom Smeru-SD, sa v prípade, že strana vyhrá nadchádzajúce parlamentné voľby a bude súčasťou vlády, vidí na poste premiéra.

"Nestojím tu ako človek, ktorý nemá od večera do rána nič iné na práci, len sa hrabať v špinách minulosti a vyťahovať ich na verejnosť, ale stojím tu ako človek, ktorý má reálnu skúsenosť z rôznych štátnych pozícií, a vie, čo je to stáť na čele štátu a vlády SR," vyhlásil to na prezentácii finálnej fázy kampane Smeru-SD, ktorá sa uskutočnila v piatok v Múzeu SNP v Banskej Bystrici.

Vo svojom prejave sa hneď na začiatku vymedzil voči všetkým, ktorí spochybňujú slovenskú históriu. "Smer-SD nemôže nikdy spolupracovať s niekým, kto spochybňuje udalosti SNP, kto spochybňuje udalosti holokaustu, kto sa vysmieva z obetí vypálených obci," uviedol.

Zdôraznil tiež, že strana si nikdy nesadne za stôl ani s predstaviteľmi strán, ktorí otvorene hovoria či len naznačujú, že chcú zrušiť sociálne opatrenia, ktoré Smer-SD pre obyvateľov Slovenska zaviedol.

Spomenul však aj chyby, s ktorými sa strana musela v uplynulom období vyrovnať. Pripomenul však, že ľudia, ktorí tieto chyby spôsobili, už nie sú členmi strany a nie sú ani na kandidátnej listine Smeru-SD.

Podľa neho sa Slovensko mení a dnes je iné, ako bolo nielen v roku 2008, ale aj v roku 2018. "Na Slovensku už zmena nastala," podotkol.

Reagoval aj na iniciatívu šéfa OĽaNO Igora Matoviča, ktorý chce, aby občania v ankete vyjadrili, čo všetko očakávajú od vlády a štátu. "Polovica rokovaní vlády pod mojím vedením bola na východe Slovenska či na juhu stredného Slovenska, preto my dobre vieme, čo ľudí trápi a s čím im musíme pomôcť. Nijakú anketu nám preto nie je treba," zdôraznil.

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.