Slosiarik vysvetlil, čo stojí za nárastom preferencií OĽANO

chara.jpg
Zdroj: TV Markíza

Dôležitý zlom podľa neho nastal ešte v decembri.

Igora Matoviča ako lídra opozície favorizuje už druhý prieskum v poradí. Jeho hnutie by dokonca mohlo poskladať vládu s ústavnou väčšinou. Také sú závery posledného prieskumu agentúry Focus pred voľbami.

Pohľad na parlamentné kreslá podľa prieskumu prináša zaujímavé prekvapenia. Ak by sa spojila celá opozícia, vládu by poskladala úplne pohodlne. Keď spočítame kreslá OĽaNO, PS-Spolu, Za ľudí, Sme Rodina, KDH a SaS by mali 94 mandátov, čo je už ústavná väčšina.


A prečo sa takto zmenili preferencie? Šéf agentúry Focus Martin Slosiarik naznačil, že podobná situácia bola aj pred štyrmi rokmi. Aj vtedy v priebehu dvoch týždňov pred voľbami, keď je moratórium na prieskumy, došlo podľa neho k výraznému posunu v preferenciách.

"Dnes sa naozaj nedá povedať, či takto dopadnú voľby, resp. do akej miery budú korešpondovať s poslednými predvolebnými preferenciami. Je zaujímavé, že strany majú podľa prieskumu možnosť mať ústavnú väčšinu," myslí si sociológ.

A prečo hnutie Igora Matoviča takto silno rastie? Slosiarik za dôležitý zlom v náraste preferencií považuje decembrové predstavenie "zaujímavej" kandidátky a v poslednom mesiaci líder získal aj pozornosť médií, pretože pracoval s antikorupčnou témou.


Šéf agentúry Focus Martin Slosiarik bude hosťom TV Markíza aj počas volebnej noci, kde predstavíme aj výsledky exkluzívneho exitpollu.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.