Slováci môžu na voľbách slušne zarobiť, niektorí vložili aj päťciferné sumy

Podľa stávkových spoločností tipéri majú tento rok o voľby väčší záujem ako v roku 2016.

Vlani bol podľa stávkových kancelárií enormný záujem o prezidentské, tento rok zase o tie parlamentné. Oslovil sme tri najväčšie stávkové spoločnosti, ktoré tento trend potvrdili. Podľa ich vyjadrenia je záujem o tipovanie v tohtoročných voľbách oveľa vyšší ako bol pred štyrmi rokmi. Bookmakeri spoločností pri stanovení kurzov vychádzali najmä z predvolebných prieskumov.

Jozef Petko zo stávkovej spoločnosti Niké pre tvnoviny.sk ozrejmil, že kurzy u nich upravujú aj na základe stávok klientov. "Čím vyšší vklad, tým viac sa znižuje kurz na tipovanú udalosť. Samozrejme, stále sa sledujú nálada v spoločnosti, kampane strán a napr. aj výkony v debatách," vysvetlil.

V tejto spoločnosti zaznamenali najvyššiu stávku začiatkom roka. Bolo to 15-tisíc eur s kurzom 1,4 na to, že OĽANO získa vo voľbách viac ako 6,5 percenta. Ak tipérovi vyjde tip, tak mu vyplatia výhru 21-tisíc eru. "Ďalší klient si podal za 9 975 eur, že Dobrá voľba získa viac percent ako Vlasť. Ak bude úspešný, vyhrá 16 658 eur," zdôraznil Petko.

Jeden z tipérov si stavil na percentuálnu volebnú účasť, že bude vyššia ako 65 percent. Vložil 940 eur pri kurze 3,50 a môže tak zarobiť 3 298 eur.

TIP: Bookmaker Pavol Boško: Táto strana je čiernym koňom volieb

V stávkovej spoločnosti Fortuna je najvyšší vklad 2 000 eur na víťazstvo vládnej strany SMER-SD a to v kurze 1,3. Podľa Andrea Čilíka je mimoriadne odvážny vklad 1 000 eur na víťazstvo strany OĽANO v kurze 16.

"Zaujímavé sú aj stávky, že OĽANO získa viac ako 8,21 percenta hlasov s kurzom 1,14 a vkladom 1 233 eur a že Dobrá voľba získa viac percent ako strana Vlasť pri kurze 1,42 za 1 000 eur," poznamenal.

Filip Timár zo spoločnosti Tipsport nás informoval, že doteraz evidujú najvyšší vklad 4 000 eur v kurze 1,05. A to na to, že strana exprezidenta Za ľudí nevyhrá parlamentné voľby.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.