Začína sa predvolebné moratórium, platí až do skončenia hlasovania

Zákaz informovať o kandidujúcich subjektoch platí aj pre médiá.

Pre politické strany a hnutia, ktoré kandidujú v sobotných parlamentných voľbách sa vo štvrtok (27. 2.) o polnoci skončila volebná kampaň. Dnes od 07.00 h bude platiť zákaz pre médiá, ktoré nebudú môcť informovať o kandidujúcich subjektoch.

Moratórium bude trvať do skončenia hlasovania v parlamentných voľbách, ktoré sa konajú 29. februára. Stále zároveň platí zákaz zverejňovať výsledky volebných prieskumov.

Za porušenie zákazu viesť kampaň môžu politické subjekty dostať pokutu od 30-tisíc do 300-tisíc eur. Médiám hrozí za porušenie zákazu informovať o kandidujúcich subjektoch sankcia od 1 000 do 10-tisíc eur.

Parlamentné voľby budú stáť viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov, ktorí si môžu vybrať hlasovať za jednu z 24 strán alebo koalíciu.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.