Volič v Žiline napadol predsedu volebnej komisie, zadržala ho polícia

Protest proti Polanskému v uliciach
Protest proti Polanskému v uliciach Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj/Facebook

Zranení nie sú.

Vo volebnej miestnosti v Žiline mal v sobotu dopoludnia 48-ročný muž fyzicky napadnúť 75-ročného predsedu volebnej komisie, informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že po incidente muža zadržali príslušníci Mestskej polície Žilina, ktorým skutok oznámili. "Následne ho odovzdali príslušníkom PZ, ktorí ho eskortovali na policajný útvar," uviedol krajský policajný hovorca.

"V súčasnej dobe na prípade intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom objasniť skutok, ako aj určiť jeho právnu kvalifikáciu. Z uvedeného dôvodu nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodal Moravčík.

Incident sa mal stať o 10.20 h. K napadnutiu došlo potom, ako predseda komisie upozornil voliča, aby zostávajúce hlasovacie lístky odhodil do krabice na to určenej.

Ďalší prípad v Košiciach

K násilnému incidentu došlo aj v Košiciach. Muž s viac ako dvomi promile mal napadnúť predsedu aj člena volebnej komisie potom, ako ho vyzvali k podpísaniu prevzatia volebných lístkov. Muž bol predvedený na policajné oddelenie.

V Žiline sa policajti zaoberajú dvoma prípadmi, keď boli pred dvomi volebnými miestnosťami zaparkované vozidlá s reklamami politickej strany.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti