Igor Matovič o výsledoch exit pollu: Vyzerá to na ďalšie Slovenské národné povstanie

Matovič potvrdil, že je pripravený stať sa premiérom.

Igor Matovič je pripravený stať sa novým premiérom Slovenska. Povedal to bezprostredne po zverejnení výsledkov exit pollu televízie Markíza. Podľa neho by OĽaNO vyhralo voľby s viac ako 25 percentami hlasov.

"Vyzerá to na ďalšie Slovenské národné povstanie. Zároveň to vyzerá na tretiu revolúciu. Takto výrazne vyhrali demokratické sily v novembri 1989, v roku 1998 sme sa zbavili mečiarizmu. Pevne verím, že výsledky sa potvrdia aj pre ostatné opozičné strany," povedal Matovič.

Dodal, že podľa týchto výsledkov budú opozičné strany môcť zložiť dobrú vládu a zákon začne platiť pre každého.

"Bola by veľká hanba, ak by som po takomto výsledku zdupkal z dejiska," odpovedal líder Obyčajných na otázku, či bude predsedom novej vlády.

Matovič hovorí, že nevylučuje, že do vlády prizve aj Borisa Kollára, hoci na mimoriadnej schôdzi hlasoval so Smerom o 13. dôchodkoch. Chce silnú vládu s ústavnou väčšinou, aby mohli zmeniť ústavu v otázke voľby sudcov. Matovič avizoval už aj v kampani, že by zaviedol bezpečnostné previerky kandidátov na sudcov. Na túto zmenu by potreboval novelizovať ústavu.

Vylúčil, že by k rokovaciemu stolu nezavolal koalíciu PS/Spolu. "Každá dobrá ruka sa zíde," reagoval Matovič na obavy progresívcov, že by radšej zložil konzervatívnu vládu.

Líder Obyčajných zároveň dodal, že nechce, aby vláda padla na hodnotových otázkach. Verí, že nikto z koaličných strán nebude tlačiť registrované partnerstvá pre páry rovnakého pohlavia. Prioritou by podľa Matoviča mal byť boj proti mafii a korupcii.

 

Sledujte naživo tlačovku Igora Matoviča

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Sobota 29. februára 2020

Zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

BRATISLAVA/kk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti