Pellegrini po sčítaní dvoch tretín okrskov: Smer je ochotný spolupracovať s Matovičom

Podpredsedovia sú pripravení odstúpiť.

Premiér a volebný líder Smeru Peter Pellegrini priznáva, že výsledky exit pollu ho sklamali. Ak sa čísla potvrdia, Pellegrini a ďalší podpredsedovia strany sú ochotní ponúknuť svoje funkcie.

Exit poll nameral strane Smer 14.6 percenta hlasov. Prvej tlačovej konferencie volebnej noci sa predseda Smeru Robert Fico nezúčastnil. Pred novinárov predstúpili Pellegrini, Peter Žiga, Richard Raši a Juraj Blanár.

Premiér poďakoval voličom a vyzdvihol vysokú volebnú účasť. Dodal, že si počkajú na definitívne výsledky a až po ich sčítaní, poskytne strana jasné stanovisko.

Ak bude reálne číslo podobné tomu z exit pollu, Pellegrini prizná sklamanie. "Nesieme si historickú záťaž. Táto kampaň bola najťažšia a boli to najťažšie voľby. Atmosféra v spoločnosti bola napätá," reagoval Pellegrini.

Na otázku, či je pripravený odstúpiť aj predseda Smeru Fico, Pellegrini nechcel odpovedať. Všetko podľa neho ukážu výsledky a Fico sa k nim vyjadrí až zajtra na tlačovej konferencii.

Po sčítaní vyše 60 percent okrskov, Pellegrini nevylúčil, že by bol s Matovičom ochotný hovoriť o prípadnej spolupráci.  Premiér zároveň verí, že Smer-SD by mohol mať lepší výsledok, ako mu predpovedali odhady. Zatiaľ má strana okolo 20 percent.

NAŽIVO Z VOLEBNEJ CENTRÁLY

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Sobota 29. februára 2020


BRATISLAVA/kk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.