Otec so synom, bratia, tanečník, herec, modelka či tenisti. Nový parlament bude naozaj pestrý

Najmladším poslancom bude iba 22-ročný Dominik Drdul.

Najviac nových tvárí pochopiteľne uvidíme v strane, ktorá zastupuje voličov OĽaNO (53). Okrem toho, že na kandidátke sa objavil vysoký počet aktivistov a takmer polovica zo skupiny kresťanských kandidátov, nechýbajú ani známe tváre. V parlamentných laviciach uvidíme aj jedného z hercov úspešného seriálu TV Markíza Búrlivé víno. Robert Halák vymení javisko za poslanecké kreslo.


Prvýkrát budú mať v NR SR zastúpenie aj traja bývalí tenisti. Karol Kučera, Ján Krošlák a Romana Tabak. Bývalú juniorskú reprezentantku sme mohli vidieť aj v súťaži krásy. 

Zdroj: Facebook/Romana Tabak

Známou tvárou v klube OĽaNO bude aj tanečník Erik Ňarjaš, ktorý sa zviditeľnil v tanečnej šou Let´s dance a bývalý zabávač a modertátor Jozef Pročko. 

Zdroj: TV Markíza

OĽaNO bude mať v budúcom novom parlamente aj najmladšieho poslanca. Je ním iba 22-ročný Dominik Drdul.

Zdroj: TASR

Najmenej nováčikov má Smer a SaS

Stranu Smer-SD budú v novom parlamente zastupovať iba šiesti nováčikovia. Okrem iných Matúš Šutaj Eštok, ktorý v strane odštartoval raketovú kariéru a v súčasnosti je šéfom úradu vlády. Kedysi bol členom ústrednej volebnej komisie za OĽaNO.

Strana Smer ale bude mať jedno nespochybniteľné prvenstvo. V parlamente ju opäť bude reprezentovať poslanec Dušan Jarjabek, ktorý v NR SR pôsobí od roku 2002. Bude tak služobne najstarším poslancom.

Otec s dcérou v parlamente

Strana Za ľudí bude mať v parlamente rodinný vzťah. Ide o Vladimíra Ledeckého s dcérou Vladimírou Marcinkovou. "Otec a dcéra. Je to asi po prvý raz, čo sa takéto 'kombo' dostalo do parlamentu. Som za to veľmi vďačná. Hoci sme išli každý po vlastnej ceste, je veľkým zadosťučinením, že sa nám cesty pretínajú a môžeme spojiť sily v tých najväčších snahách a výzvach," uviedla Marcinková na sociálnej sieti.

Kontroverzní zástupcovia voličov

Do parlamentu sa za stranu ĽSNS vráti Milan Mazurek, ktorý prišiel o mandát za hanlivé výroky. Nováčikom bude kontroverzný hudobník Ondrej Ďurica a dvakrát odsúdený Andrej Medvecký. V poslaneckej lavici budú sedieť dvaja bratia - Marian Kotleba a Marek Kotleba a aj otec so synom - Štefan Kuffa a Filip Kuffa. V médiách sa objavila aj správa, že novou poslankyňou za túto stranu bude Danica Mikovčáková, ktorá mala podľa zverejnených informácií investigatívneho blogera zháňať ženy aj mužov na sex. O novej poslankyni písal aj bloger Radovan Bránik.

Zoznam zvolených poslancov do NR SR nájdete TU.

Tejto téme sa venoval aj René Medzihradský:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nr sr

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.