Padajú prvé mená možných nových členov vlády

V prvej povolebnej debate ich povedal Kollár.

Víťaz parlamentných volieb Igor Matovič má pre hnutie OĽaNO záujem o ministerstvo vnútra. Má predstavu o konkrétnom ministrovi, avšak povie ju až pri rokovaniach s potenciálnymi partnermi.

„Sme autentické protikorupčné hnutie, ktoré išlo do politiky preto, aby vykynožilo korupciu, no a na to potrebujete ministerstvo vnútra," myslí si Matovič.

Opätovne potvrdil, že chce účinný zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Na otázku, či by bolo v poriadku, aby mal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár silový rezort, neodpovedal priamo.

V minulosti sa dostali do médií fotky Kollára s členmi bratislavského podsvetia na spoločnej dovolenke vrátane odsúdeného bosa skupiny piťovcov Juraja Ondrejčáka. „Fotka s mafiánom je problém, ale títo ľudia (súčasná vláda, pozn. TASR) priamo s mafiánmi robili biznis," reagoval Matovič.

Boris Kollár v TV Markíza povedal, že ak by dostali bezpečnostný rezort, nominoval by Milana Krajniaka. Za ministra dopravy by chcel svojho nominanta Štefana Holého, ktorý bol aj na kandidátke strany, na ministerstvo pôdohospodárstva majú podľa neho nominanta Jaroslava Karahutu.

Sulík ministrom financií?

"Registrujem to, čo vyslovil, že ak by SaS bola druhá strana v poradí, tak by si nárokovala tento post. Registrujem dnešné vyjadrenie, že vzhľadom na to, že nie je druhá v poradí, tak si ho nebude nárokovať, ale ja by som to odložil na neskoršie rokovania,“ povedal Igor Matovič.

Ak ste nestihli prvú povolebnú debatu s lídrami zvolených parlamentných strán, môžete si ju pozrieť v našom archíve.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.