Pozrite si, aký bol najsilnejší a najslabší okres každej zvolenej strany

Míša a Mia Dangové
Zdroj: TASR

OĽANO mal najlepší výsledok v okrese Skalica, najslabší bol v Medzilaborciach.

Oficiálne výsledky volieb potvrdila na nedeľnej tlačovej konferencii Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Priblížila tiež, ako sa stranám darilo v jednotlivých orkesoch. Víťazné hnutie OĽANO bolo najsilnejšie v okrese Skalica, kde získalo 38,69 % hlasov, najmenej evidovalo v okrese Medzilaborce so ziskom 15,26 %.

OĽANO sa podarilo vyhrať v celkom 50 zo všetkých 79 okresov.

V poradí druhá strana Smer si pripísala najlepší výsledok práve v okrese Medzilaborce so ziskom 34,22 %, najslabší okres bol pre bývalú vládnu stranu Dunajská Streda, kde získala 3,92 % hlasov. Smer vyhral v 25 okresoch.

Tretia Sme rodina mala najepší výsledok v okrese Žiar nad Hronom, kde oslovila 11,87 %. Najmenej sa jej darilo v okrese Bratislava I. Tam jej dalo svoj hlas 3,43 % Slovákov.

Kotlebovci ĽSNS z celkovo štvrtého miesta zaznamenali najvýraznjší úspech v okrese Krupina so ziskom 17,03 %, najmenej hlasov spomedzi okresov mali v Dunajskej Strede, presnejšie 1,41 %.

Piata SaS oslovila najviac voličov v okrese Bratislava I, kde získala 15,03 % hlasov, najmenej ľudí ju volilo v okrese Sobrance, konkrétne 2,28 %.

Strana Za ľudí bodovala najvýraznejšie v okrese Bratislava I, kde získala 12,67 % hlasov, najmenej úspešná bola v okrese Čadca, kde si pripísala 2,43 % hlasov.

Koalícia PS/Spolu, ktorá sa do parlamentu nedostala, vyhrala v okrese Bratislava I so ziskom 23,61 % hlasov.

V troch okresoch vyhrala strana MKÖ-MKS. Najviac hlasov získala v okrese Dunajská Streda, kde oslovila 43,01 % voličov. Zastúpenie v parlamente nebude mať ani tento subjekt.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.