Smer chce post podpredsedu parlamentu i niekoľko šéfov výborov

Zlož si vládu.
Zlož si vládu. Zdroj: TASR

Stranu bude v parlamente zastupovať 38 poslancov.

Personálne otázky a ani možnú kandidatúru dosluhujúceho premiéra Petra Pellegriniho na post predsedu Smeru-SD v stredu počas stretnutia vedenia strany neriešili. Dôvodom bola neprítomnosť premiéra, ktorý sa nachádzal na rokovaní V4 v Prahe.

„Akékoľvek dôležité veci budeme riešiť, keď budeme spolu," odpovedal podpredseda Smeru-SD Richard Raši na margo postavenia Pellegriniho. Ten získal vo voľbách výrazne viac krúžkov ako predseda strany Robert Fico.

Na spoločnom obede sa tak riešila najmä situácia v národnej rade, a to prioritne otázka predsedov kontrolných výborov, ktoré tradične pripadnú opozícii. O tých by sa mohlo diskutovať bližšie v utorok (11. 3.), keď si budú novozvolení poslanci preberať poslanecké dekréty. O konkrétnych menách predsedov výborov sa podľa podpredsedu strany Juraja Blanára v stredu nerozprávali.

K otázke pozície Smeru-SD uviedli, že budú ráznou opozíciou. „Majú s nami skúsenosti niektorí z nich z roku 2010 až 2012, takže si myslím, že niečo také treba očakávať," uviedol podpredseda Smeru Peter Žiga.

Na margo vznikajúcej koalície Igora Matoviča, ktorého hnutie OĽaNO zvíťazilo v sobotných (29. 2.) parlamentných voľbách, podpredsedovia zhodne uviedli, že si počkajú na výsledky. „Nebude to také ľahké, ako sa to zdalo na prvý pohľad," myslí si Žiga.

Smer-SD získal v sobotných voľbách 18,29 percenta hlasov a bude mať v parlamente 38 poslancov.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Juraj Blanár

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.