Program Slovákov na ZOH 2022: Pozrite si, kedy bude v akcii Vlhová a kedy hrajú hokejisti

Petra Vlhová.
Zdroj: Profimedia.sk

Najväčšie nádeje Slovensko upiera k slalomu, ktorý je na programe 9. februára.

Do otváracieho ceremoniálu zimnej olympiády v Pekingu už zostávajú iba 4 dni a celá krajina je zvedavá, ako sa bude dariť našim športovcom. Slovensko má v Pekingu zastúpenie v siedmich športoch. Okrem hokeja aj v zjazdovom lyžovaní, biatlone, behu na lyžiach, sánkovaní, boboch a snoubordingu. Najväčšou nádejou na úspech je Petra Vlhová, ktorá môže bojovať o medaily hneď v niekoľkých disciplínach.

Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu a už aj majiteľka tohtosezónneho malého glóbusu za slalom sa v aktuálnom ročníku naplno koncentruje na jediný cieľ, ktorým je olympiáda. Medailový úspech z Pekingu je prioritou na úkor všetkého ostatného.

Okrem Vlhovej bude tradične najväčšiu pozornosť pútať hokejový turnaj, ktorý síce bude bez hráčov NHL, no už v Pjongčangu sme mohli vidieť, že na kvalite turnaja to výrazne neubralo. V slovenskom výbere dominuje česká extraliga, ktorá dodala 9 hráčov, šiesti sú z KHL a piati z domácej extraligy.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Prekvapiť môžu aj naše momentálne najlepšie biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové, ktoré síce neprežívajú najlepšiu sezónu, no v minulosti ukázali, že s nimi treba počítať. Paulína Fialková už má za sebou skvelé piate miesto vo vytrvalostných pretekoch na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Šance na veľmi dobrý výsledok žijú aj v prípade snoubordistky Klaudie Medlovej, ktorá sa, keď má dobrý deň, dokáže vo svoje obľúbenej disciplíne Big Air porovnávať so svetovou špičkou.

Slovensko bude mať na ZOH prvýkrát v histórii zastúpenie v ženských boboch. Na februárových hrách sa predstaví Viktória Čerňanská, ktorá získala olympijskú miestenku v súťaži monobobov.

Kompletný zoznam aj profily slovenských športovcov na ZOH 2022 si môžete pozrieť TU .

Zopakuje Slovensko medailovú bilanciu z Pjongčangu?

Zlato, striebro aj bronz zo ZOH 2022 v čínskom Pekingu predikuje Slovensku americká spoločnosť Gracenote Sports, ktorá sa venuje štatistickej analýze športových súťaží po celom svete.

Rovnaký počet medailí (1-2-0) Slovensko získalo aj na ZOH 2018 v Pjongčangu, pričom o všetky sa postarala Anastasia Kuzminová. Američania vo svojej prognóze nezverejnili, v ktorých odvetviach či disciplínach podľa nich Slováci získajú medailu, no nie je ťažké uhádnuť, že najväčší podiel bude mať naša lyžiarska superstar Petra Vlhová.

Slovensko štartuje na zimných olympijských hrách nepretržite od roku 1994. Naši reprezentanti doposiaľ získali 8 cenných kovov, z toho 3 zlaté, štyri strieborné a 1 bronzovú medailu.

Pozrite si kompletný program slovenských športovcov na ZOH 2022 v Pekingu.Upozorňujeme, že program sa môže meniť v závislosti od pandemickej situácie či počasia.


PEKING/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ZOH 2022

Dôležité udalosti