OBRAZOM: Olympijské dediny sú otvorené. Takto budú bývať naši športovci

Olympijská dedina.
Zdroj: Profimedia.sk

Prvá časť slovenskej výpravy je už v Pekingu.

Vo štvrtok za prísnych bezpečnostných opatrení oficiálne otvorili olympijské dediny na ZOH 2022 v Pekingu. Opatrenia sa týkajú najmä striktného dodržiavania protipandemických nariadení. Vo štvrtok sa očakával príchod vyše 360 športovcov z viac ako 20 krajín, uviedla čínska štátna televízia.

Podľa agentúry DPA boli už v dedinách ubytovaní viacerí športovci, ktorí mali do dejiska skoršie prílety. V každom z troch hlavných rezortov ZOH je olympijská dediny. Otvárací ceremoniál je na programe 4. februára, záverečný 20. februára.

Zdroj: Profimedia.sk

„Prevencia pred infekciou koronavírusu a prípadné zabránenie jeho šírenia je najdôležitejšou úlohou vedenia dedín,“ citovala DPA riaditeľa administratívy ubytovacích kapacít Čchien-fan Šena. Športovci, tréneri, funkcionári, novinári, pracovníci a ďalšie akreditované osoby majú počas pobytu v krajine fungovať v uzavretých "bublinách".


Prvá skupina zo slovenskej výpravy je už v Pekingu

Štvorica sánkarov a snoubordistka Klaudia Medlová tvorili prvú skupinu slovenských športovcov, ktorí v stredu popoludní nabrali smer Peking. Spolu s nimi sa do dejiska ZOH 2022 presunuli spred bratislavského Domu Športu aj členovia realizačných tímov.

Najpočetnejšie zastúpenie v prvej várke mali sánkari, cestovali štyria - Jozef Ninis, Tomáš Vaverčák, Matej Zmij a Katarína Šimoňáková.

Na Misiu Peking sa vybrali v stredu popoludní od sídla Slovenského olympijského a športového výboru v Bratislave prví slovenskí športovci. ⬇

Uverejnil používateľ Slovenský olympijský tím   Streda 26. januára 2022

Organizátori v Číne odhalili koronavírus u 23 členov personálu hier

Dvadsaťtri nových prípadov koronavírusu zistili organizátori ZOH 2022 v Pekingu v stredu 26. januára. Týkajú sa obslužného personálu hier, informoval portál devdiscourse.com.

Osem koronavírusových prípadov sa týka jednej z uzavretých sociálnych bublín v dejisku, 15 sa objavilo na letisku po príchode do dejiska olympiády. Otvárací ceremoniál je na programe 4. februára, záverečný 20. februára.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ZOH 2022

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.