Peter Cehlárik mal pár dní pred odchodom do Pekingu pozitívny test

Peter Cehlárik počas zápasu Švédsko - Slovensko
Peter Cehlárik počas zápasu Švédsko - Slovensko Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ostatní spoluhráči absolovali po bubline prvý tréning.

Národné mužstvo má za sebou prvé dva dni izolácie. Hráči sa v sobotu aj v nedeľu podrobili PCR testovaniu. Po dvoch negatívnych výsledkoch mohli naskočiť na ľad a zatrénovať si.

"Dnes sme mali na tréningu jedenásť hráčov a dvoch brankárov. Zatiaľ je to veľmi dobré, až na Petra Cehlárika, ktorý bol pozitívny. Budeme zo dňa na deň sledovať jeho vývoj a podľa toho sa rozhodovať, čo ďalej v jeho prípade," informoval asistent generálneho manažéra tímu Oto Haščák na stránke hockeyslovakia.sk.

V nedeľu sa k tímu pripojili ďalší hráči. Mário Grman, Martin Gernát, Martin Pospíšil, Marko Daňo, Martin Marinčin, Miloš Roman a Michal Krištof však majú za sebou zatiaľ iba jeden PCR test. Podľa plánu by sa do tréningového procesu mohli zapojiť v utorok. "Dohromady máme k dispozícii 21 hráčov. Prídu ešte štyria z českej extraligy, ale tí prídu priamo za nami do Pekingu štvrtého februára," dodal Haščák.

Zdroj: SZĽH

Hráčom, ktorí vykorčuľovali v pondelok na ľad, padol tréning vhod. Dvojdňová izolácia v hotelovej izbe však nebola na výkone bádať. "Ja som sa veľmi tešil. Hokej mi chýbal," povedal Samuel Takáč, ktorý dlhší čas nehral pre zranenie ruky a ochorenie COVID-19.

"Ruka je už v pohode. Bol som pripravený hrať skôr, žiaľ covid to zastavil. Kondične som dobre pripravený. Mesiac som iba jazdil po ľade a cvičil som v posilňovni. Mal som kvázi letnú prípravu. Covid som, chvalabohu, nepocítil."

O čosi ťažie zvládal prvý tréning Samuel Kňažko, ktorý pricestoval z USA a počas dvojdňovej karantény dospával časový posun: "Mal som trošku ťažie nohy. Ruky nespolupracovali s nohami. Ale každému to určite padlo vhod. Bolo nás iba jedenásť na ľade, ale zajtra sa pripoja ďalší a už budeme v kompletnej sile.

Slováci absolvujú v bratislavskej "bubline" v utorok ešte jeden tréning. V stredu sa 21 hokejistov spoločne s členmi realizačného tímu pobalí a o 15.00 h odcestujú autobusom na viedenského letisko Schwechat, z ktorého o 19.40 naberú smer Instabul, kde prestúpia na let do Pekingu.

V čínskej metropole absolvuje národný tím jeden prípravný zápas, 7. februára od 12.30 SEČ nastúpi proti Nemecku. Od štvrtka 10. februára ho následne čakajú ostré zápasy v C-skupine postupne proti Fínsku, Švédsku a Lotyšsku.


BRATISLAVA/TASR

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti