V Pekingu odhalili 45 pozitívne testovaných. Organizátor: Situáciu máme pod kontrolou

Otvárací ceremoniál 24. zimných olympijských hier v Pekingu.
Zdroj: TASR/AP

Je medzi nimi 25 športovcov a členov ich tímov.

Organizátori ZOH 2022 v Pekingu odhalili ďalších 45 koronavírusových prípadov. Pozitívny test malo v piatok 25 športovcov a členov realizačných tímov. Dvadsať koronavírusových prípadov zistili u ďalších akreditovaných účastníkov podujatia.

Ako v sobotu informovali usporiadatelia ZOH, po prílete do Číny malo pozitívny test 26 osôb, z toho 20 športovcov a členov tímov. Okrem toho zistili vírus SARS-CoV-2 aj u 19 ľudí už nachádzajúcich sa v olympijskej bubline, z nich boli piati členovia tímov.

Celkový počet prípadov v dejisku stúpol podľa údajov, ktoré TASR prevzala z agentúry DPA, na 353. Medzi 23. januárom a 4. februárom priletelo na pekinské letisko 12.250 účastníkov ZOH. Platia pre nich prísne protipandemické opatrenia, v rámci ktorých absolvujú aj pravidelné denné PCR testovanie na koronavírus. V prípade pozitívneho testu musí infikovaná osoba zostať v izolácii v hoteli, opustiť ju môže až po dvoch negatívnych testoch v priebehu 24 hodín.

"Sme si istí, že situáciu máme pod kontrolou," vyhlásil v sobotu viceprezident organizačného výboru Chuang Čchun, zodpovedný za protipandemické opatrenia. "Momentálne čísla sú v súlade s našimi očakávaniami. Očakávame, že počet prípadov bude postupne klesať a koronavírus nenaruší plánovaný program hier."

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.